Propaganda Vakcína je sloboda vs. realita: WHO hovorí o falošnom pocite bezpečia a varuje pred uvoľňovaním opatrení

11.02.2021 | 18:15
9
"Medzi nádejou, ktorú prinášajú vakcíny, a falošným pocitom bezpečia je veľmi tenká hranica," uviedol šéf európskej pobočky Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).  

Vakcíny proti koronavírusu predstavujú nádej na zvládnutie pandémie. Môžu však vyvolať aj falošný pocit bezpečia, ktorý povedie k oslabeniu ostražitosti a predčasnému uvoľňovaniu opatrení. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to uviedol šéf európskej pobočky Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Hans Kluge, informovala agentúra DPA.

Napriek tomu, že počet prípadov nákazy v Európe v posledných týždňoch klesol, počty infikovaných aj úmrtí sú podľa Klugeho stále "príliš vysoké" a väčšina európskych krajín zostáva stále "zraniteľná".

"Medzi nádejou, ktorú prinášajú vakcíny, a falošným pocitom bezpečia je veľmi tenká hranica," uviedol Kluge na tlačovej konferencii v Kodani.  

Úrady v jednotlivých krajinách by podľa neho mali pozorne sledovať najmä ohniská a komunitné šírenie nových, nákazlivejších variantov vírusu, prvýkrát zaznamenaných v Británii a Juhoafrickej republike.

Kluge preto varoval pred unáhlenými rozhodnutiami o príliš rýchlom uvoľňovaní opatrení, ktoré by mohlo ohroziť ťažko vybojované úspechy v boji proti pandémii.

"Rozhodnutiam o zrušení obmedzení v zdravotnej a sociálnej oblasti musí predchádzať epidemiologické zhodnotenie situácie a posúdenie kapacity zdravotného systému," uviedol.

Podľa Klugeho je potrebné naďalej, aj po začiatku očkovania, robiť všetko pre obmedzenie šírenia vírusu, aby sa mohla znásobiť účinnosť vakcín v boji proti pandémii.

Očkovanie sa už začalo v 37 európskych krajinách. Obe dávky vakcíny doposiaľ dostalo približne 7,8 milióna ľudí v 29 štátoch, čo predstavuje len zhruba 1,5 percenta celkovej populácie. Do európskeho regiónu WHO patrí celkovo 53 krajín.

Ku kampani Vakcína je sloboda sa na Slovensku pridali ďalšie osobnosti

K informačnej kampani Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR na podporu očkovania proti novému koronavírusu sa pridali ďalšie známe osobnosti aj zástupcovia menšín. Informovala o tom hovorkyňa MZ SR Zuzana Eliášová.

Cieľom kampane je zvýšiť dôveryhodnosť vakcinácie a bojovať proti mýtom. Vyjadriť podporu myšlienkam kampane Vakcína je sloboda a osloviť aj menšiny sa dobrovoľne bez nároku na honorár rozhodli napríklad hudobníci Silvia a Ernest Sarkőziovci z kapely Cigánski diabli, herečka Judit Bárdos, sociálny pracovník a riaditeľ sociálneho podniku vo Valaskej Ivan Mako.

"Osobnosti z radov menšín sa prihovoria svojim spoluobčanom aj v ich materinskom jazyku. Je to totiž boj všetkých na Slovensku, v Európe, vo svete, a musíme v ňom zvíťaziť spoločne," zhodnotil minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).

Do kampane sa zapojila aj Učiteľka Slovenska 2019 Angelika Hanesz pôsobiaca na Základnej škole s vyučovacím jazykom maďarským, či choreograf a umelecký šéf tanečného divadla Ifjú Szivek (Mladé srdcia) Dušan Hégli.

Učitelia podporujúci kampaň vítajú, že rezort posunul v poradí zaočkovanie pedagógov, aby zvýšil ich bezpečnosť a teda aj šance na dlhodobé otvorenie škôl. "Už štvrtý mesiac učíme na diaľku. Zo začiatku to bolo zaujímavé, skúšali sme nové možnosti komunikácie. Dnes sa všetci chceme vrátiť do života bez obmedzení. Veľa vecí dokážeme ukázať na videu a pomocou digitálnych materiálov, ale skutočné pokusy, žiacke bádanie, tímová práca a diskusia o vlastných nápadoch je zaujímavejšia počas prezenčného vyučovania," priblížila Hanesz.

Rady športovcov rozšírili olympijská medailistka v športovej streľbe a členka Medzinárodného olympijského výboru Danka Barteková či trojnásobný držiteľ Stanley Cupu Marián Hossa. Kampaň podporil aj Bernard Bober, arcibiskup a metropolita košickej arcidiecézy.

Ku kampani Ministerstva zdravotníctva sa zapojil aj najlepší slovenský futbalista Marek Hamšík. Jeho fotografiu na sociálnej sietisprevádza text „Vakcína je víťazstvo“.

Okrem neho sa do kampane zapojili aj prezidentka Zuzana Čaputová, moderátorka Adela Vinczeová alebo herečka Kamila Magálová.

JUDr. Machala: Za toto by sa nehanbila ani nacistická NSDAP alebo Komunistická strana Sovietskeho zväzu

Na propagačnú kampaň zareagoval aj advokát JUDr. Lukáš Machala, ktorý ju vo svojom príspevku na sociálnej sieti podrobil ostrej kritike. „Za toto by sa nehanbila ani nacistická NSDAP alebo Komunistická strana Sovietskeho zväzu...Takto vymývať mozog obyvateľom sa naposledy darilo u nás komančom v 50.tych rokoch minulého storočia. Bravó OĽaNO, bravó pán minister zdravotníctva,“ uviedol Machala.

„Zaujímalo by ma, či ste ku kampani “pribalili” aj podrobnú INFORMÁCIU o tom, že vakcíny sú stále v štádiu TESTOVANIA, že ich výrobcovia NEBERÚ žiadnu PRÁVNU ZODPOVEDNOSŤ za prípadné vedľajšie účinky - a vieme, že je tých nežiadúcich vedľajších účinkov neúrekom,“ doplnil advokát.

„Vakcína je ďalšie Owertonovo okno. Ďalší sociálny pokus, ďalší krok k vašej podriadenosti. Samotná vakcína NEZABEZPEČÍ trvalú imunitu voči chorobe. Nezabezpečí ani to, že naozaj pôjdete kam chcete... že prestanete trpieť depresiami zo straty sociálneho kontaktu, zo straty práce, zo straty sebaúcty. Verte, je to tak. Kto chce, nech sa zaočkuje dostatočne neodskúšanými experimentálnymi vakcínami. Na to však nepotrebujeme masívne vymývanie mozgov za štátne - teda NAŠE peniaze! Mám priateľov lekárov, ktorí sa týmito chemikáliami zaočkovať NEDALI a NEDAJÚ. Budem ich nasledovať - dôverujem im. Čomu NEDÔVERUJEM, je táto hlúpa vakcinačná propaganda,“ zdôraznil JUDr. Machala.

Advokát Ivor: Vakcinačná kampaň ministerstva zdravotníctva až mrazivo pripomína propagandu nacistického ministra Goebbelsa

„Heslo „Vakcína je sloboda“ sa nápadne ponáša na smutne známe „Práca oslobodzuje“ (Arbeit macht frei).Uvedené šialené propagandistické vakcinačné heslá až mrazivo pripomínajú propagandu nacistického ríšskeho ministra propagandy, Josepha Goebbelsa, pričom takúto propagandu nemal na podporu svojich zvrátených experimentov na ľuďoch ani známy nacistický „lekár“ a vojnový zločinec Dr. Josef Mengele, ktorý robil neľudské medicínske pokusy na väzňoch v koncentračnom tábore,“ reagoval na očkovaciu kampaň advokát Peter Ivor.

„Pod rúškom údajnej pandémie respiračného vírusu sme svedkami totálneho rozkladu právneho štátu a doslova likvidácie základných práv a slobôd, ktoré nám okrem Ústavy SR garantuje i Európsky dohovor pre ľudské práva,“ pokračuje Ivor.

„Je škandalózne a absolútne neakceptovateľné, ak štátna moc a korporačné média v 21. storočí, v členskom štáte údajne najslobodnejšej a najdemokratickejšej časti sveta, Európskej únii, kde máme údajne zavedenú tú bájnu „liberálnu demokraciu“, vymývajú obyvateľom mozgy takouto chorou a zvrátenou propagandou, pričom obyvateľom sľubujú vrátanie garantovaných základných práv a slobôd, ktoré im boli protiprávne a tyransky odňaté, pichnutím si akejsi pochybnej vakcíny proti respiračnému ochoreniu, ktoré nie je nebezpečnejšie a ani smrteľnejšie, ako bežná chrípka, ktorá šokujúco a záhadne úplne zmizla a v štatistkách ju v súčasnosti vôbec neevidujú!“ dodáva advokát Peter Ivor.

Zdroj: cas.sk (1), (2) / InfoVojna

Zobraziť ďalšie

Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Zaujímavosti