Stránka Polície SR sa transformuje na odborné zdravotnícke okienko s určeným patentom na rozum. Admin vysmial priaznivé účinky Ivermektínu pri liečbe infekcie Covid-19

26.10.2021 | 09:30
12
Liek Ivermektín je už oficiálne a riadne registrovaný aj na Slovensku a Polícia SR prebrala rolu farmaceutov v lekárni a radí na čo je liek určený.

Liek Ivermektín je úspešne zaregistrovaný na Slovensku. Aj keď ho u nás neodporúčajú na oficiálnu liečbu covidu, nájdu sa lekári o svete aj na Slovensku, ktorí nim vyliečili veľké množstvo pacientov. Iné štúdie zase ukazujú, že môže ísť o placebo či dokonca, že ivermektín môže do budúcna ublížiť.

Polícia SR tvrdí na svojom facebookovom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR, že liek Ivermektín nie je na liečbu ochorenia COVID-19, ale na liečbu svrabu. 

Balenie 10 tabliet je dostupné na lekársky predpis v nemocniciach aj lekárňach. Polícia priblížila, že liek Ivermectin Exeltis bol schválený na terapiu troch ochorení, a to črevnej infekcie spôsobené červom (háďatko črevné), ďalej na infekcie krvi nazývanej mikrofilarémia, ktorú spôsobuje červ (vlasovec miazgový) a ak lekár diagnostikoval svrab (kožný roztoč pod kožou). V príbalovom letáku k lieku sa slovo COVID-19 nenachádza.

Polícia pripomína, že Ivermektín nie je zázračný liek. „Všetky vedecké štúdie, ktoré poukazujú na účinnosť lieku Ivermektín proti covidu, obsahujú vážne chyby alebo vykazujú známky manipulácie s dátami. Uviedol to server BBC s odkazom na zistenie štyroch nezávislých vedcov. Tí posudzovali všetky dostupné štúdie, v ktorých bol liek testovaný na ľuďoch nakazených koronavírusom. Rešpektované klinické testy zaoberajúce sa účinnosťou lieku potom podľa nich dospeli k záveru, že liek nemá vplyv na zdravotný stav pacientov s covidom,“ tvrdí polícia. 

Ivermektín je už na Slovensku oficiálne registrovaný a dostupný v lekárňach

Liek Ivermektín (Ivermectin Exeltis 3mg tablety) je už oficiálne a riadne registrovaný aj na Slovensku. Držiteľom registrácie je farmaceutická spoločnosť Exeltis Slovakia s.r.o. Štátny ústav pre kontrolu liečiv vykonal registráciu na základe odkazovanej žiadosti procedúrou vzájomného uznávania.  Balenie 10 tabliet je dostupné na lekársky predpis okrem nemocníc aj v lekárňach.

Viac v článku TU.

Zdroj: magazin1.sk / InfoVojna

Zobraziť ďalšie

Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Zaujímavosti