Indický štát Goa bude podávať ivermektín celej dospelej populácii

13.05.2021 | 09:38
2
Ivermektín a jeho pozitívne účinky poznáme aj zo slovenskej praxe.

Goa, federálny štát Indie, v utorok oznámil, že poskytne liek Ivermektín celej svojej dospelej populácii. Informáciu priniesol portál Forbes.com.

Ivermektín pre všetkých

Minister zdravotníctva štátu Goa Vishwajit Rane v pondelok uviedol, že ľuďom bude ako profylaxia na ochranu pred chorobou Covid-19 podávaný liek Ivermektín v dávke 12 mg počas piatich dní.

Rane ďalej informoval, že rozhodnutie vlády bolo založené na štúdiách z Veľkej Británie, Talianska, Španielska a Japonska, ktoré zistili štatisticky významné zníženie úmrtnosti a času na zotavenie u pacientov s Covid-19.

Úspechy aj na Slovensku

Ivermektín a jeho pozitívne účinky poznáme aj zo slovenskej praxe. Liečba Covid-19 Ivermektínom má na Slovensku zástancov medzi najväčšími odborníkmi a zásadné úspechy s použitím tohto lieku hlásil najmä docent Pavol Török z Košíc.

Dlhodobým obhajcov a hlavným popularizátorom liečby Covid-19 s použitím Ivermektínu je vyštudovaný lekár Juraj Mesík.

Osvetu o možnosti liečby Ivermektínom šírili aj ďalšie známe mená z medicínskeho prostredia Igor Bukovský a Michal Piják.

Liečbe choroby Covid-19 Ivermektínom sú venované aj webstránky – https://covid19criticalcare.com/sk/ a https://stopkovid.eu/

Zdroj: hlavnydennik.sk

Zobraziť ďalšie

Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Zaujímavosti