VIDEO: Potemkinova dedina na zasadnutí OSN o klíme. Elektromobily sa budú nabíjať vďaka nafte

23.10.2021 | 09:25
11
Reč je o konferencii zmluvných strán Rámcového dohovoru OSN o zmene klímy (COP), ktorá sa bude konať začiatkom novembra.

Klimatickí ideológovia pripravujú pre svet ďalšiu šou. Na mieste silnej propagácie ekologického životného štýlu však vznikne neúmyselná groteska. Ukázalo sa, že takmer všetky elektromobily Tesla určené pre hostí špeciálnej „zelenej“ konferencie v Glasgowe budú nabíjať naftové generátory.

Reč je o konferencii COP, ktorá sa bude konať začiatkom novembra. Účastníci majú „preskúmať implementáciu dohovoru Kjótskeho protokolu a Parížskej dohody.“ Podľa plánov organizátorov „klimatickí VIP“ prenocujú v hoteli Gleneagles a odcestujú na miesto konferencie vzdialené necelých 40 kilometrov.

V blízkosti tohto miesta je bohužiaľ iba jedna nabíjacia stanica pre elektrické vozidlá. Naraz zvládne iba jednu z 20 Tesiel, ktoré sú k dispozícii kľúčovým hosťom. Zostávajúce autá musia používať špeciálne dovezené agregáty, fungujúce na naftové motory. Vďaka tejto komplikovanej operácii sa však OSN bude môcť pochváliť svojím „ekologickým nadšením“.

Túto „šou“ komentoval poľský portál Czerwonepotworki.wordpress.com nasledovne:

„Keďže ešte aj klimatickú konferenciu OSN musí podporovať motorová nafta, tak bežný občan sa nedokáže vyrovnať so zmenou, ktorú nám chcú vnútiť. Nezabudnite, že mnohé krajiny už oznámili dátumy, kedy sa spaľovacie autá v ich krajine nebudú predávať. Výrobcovia automobilov zase stále viac investujú do elektromobilov.“

A web WRC.net.pl. k tomu dodáva:

„Bez nabíjačiek nainštalovaných takmer na každej ulici sa svet nevyrovná s plánovanou metamorfózou. Zatiaľ vidíte, že o tom nikto poriadne neuvažuje.“

Pozrite si ako mužovi s vybitou baterkou na jeho novej Tesle pomohli nabiť automobil:

Zdroj: christianitas.sk / YouTube

Zobraziť ďalšie

Zaujímavosti