Vallo chce od polície poriešiť protesty v Bratislave. Primátor hlavného mesta nesúhlasí s demonštráciou a nadraďuje korona-propagandu o šírení koronavírusu nad slobodu prejavu

04.08.2021 | 18:34
39
Primátor hlavného mesta SR nechápe, že na Slovensku stále platí zákon o zhromažďovacom práve.

Mesto Bratislava požiadalo v súvislosti s avizovanými štvrtkovými (5. 8.) protestmi štátnu políciu o ochranu Bratislavy. Uviedol to primátor hlavného mesta Matúš Vallo s tým, že sleduje otvorené výzvy, aby v najbližších dňoch prišli ľudia z celého Slovenska do Bratislavy blokovať dopravu.

"Bratislavu považujem za otvorené a tolerantné mesto. Sme zvyknutí na rôzne názory, na rôzne kultúry a dokážeme pritom spolu fungovať. Dnes však sledujem otvorené výzvy, aby v najbližších dňoch prišli ľudia z celého Slovenska do Bratislavy blokovať dopravu. Nie vyjadriť svoj názor, ale blokovať dopravu a strpčiť tak život ľuďom v našom meste!," vyhlásil Vallo.

"Policajný prezident povedal, že si musíme zvyknúť aj na prejav názoru, ktorý nás obmedzuje. To plne rešpektujem. V epidemiologickej situácii, v akej sa dnes nachádzame, však vidím zásadný rozdiel medzi prejavením názoru a vystavením Bratislavčanov a Bratislavčaniek rizikovej situácii, ktorej dôsledkom môže byť aj ohrozenie ich zdravia a vo výsledku tiež sprísnenie epidemiologických opatrení," dodal bratislavský primátor.

Je podľa neho oprávnené žiadať ochranu hlavného mesta a rešpektovanie faktu, že väčšina Bratislavčanov sa rozhodla čeliť tretej vlne pandémie zodpovedným správaním, odporúčaniami vedeckých autorít a dodržiavaním nevyhnutných bezpečnostných a hygienických pravidiel.

"Našou oprávnenou požiadavkou je ochrana nášho mesta a rešpektovanie faktu, že väčšina Bratislavčanov a Bratislavčaniek sa rozhodla čeliť tretej vlne zodpovedným správaním, odporúčaniami vedeckých autorít a dodržiavaním nevyhnutných bezpečnostných a hygienických pravidiel. Zaslúžia si za to rešpekt a nie hanlivé pokriky, pľuvance a na dlhé hodiny paralyzované celé mesto," skonštatoval primátor.

Primátor hlavného mesta SR zjavne nechápe, že na Slovensku stále platí zákon o zhromažďovacom práve.

Dokonca nález I. senátu Ústavného súdu SR z roku 2004 hovorí, že zhromažďovacie právo je osobitným, spoločným výkonom práva na slobodu prejavu a v tomto spojení jedným zo základov demokratickej spoločnosti. Nesmie podliehať žiadnemu povoleniu orgánov verejnej moci. Právo pokojne sa zhromažďovať však nie je právom absolútnym a môže byť ústavne konformným spôsobom obmedzené.

Ústavný súd tak vyhovel sťažnosti občianskeho združenia Ži a nechaj žiť a rozhodol, že Krajský súd v Bratislave porušil jeho základné právo na pokojné zhromažďovanie zaručené Ústavou SR i Dohovorom o ochrane ľudských práv a slobôd, keď zamietol jeho žalobu o preskúmanie uloženia 30- tisícovej pokuty po happeningovaj cyklojazde v bratislavských uliciach.

Nález je prvým komplexným judikátom ÚS, ktorý interpretuje obsah zhromažďovacieho práva slúžiaceho občanom predovšetkým na využívanie slobody prejavu, na výmenu informácií, názorov a na účasť pri riešení verejných záležitostí.

"Konečne došlo k meritórnemu rozhodnutiu Ústavného súdu, ktoré bude precedentné pre všetky prípady tohto typu. Od tohto nálezu je už absolútne jasné, že nie je možné od zvolávateľov zhromaždenia vyžadovať povolenie na zvláštne užívanie komunikácií pri organizácii zhromaždení," konštatoval v roku 2004 právny zástupca sťažovateľov Tomáš Kamenec.

Týmto rozhodnutím sa zároveň naplnilo takmer desaťročné úsilie Centra pre podporu miestneho aktivizmu (CEPA) z Ponickej Huty, ktoré sa principiálne problematikou zhromažďovacieho práva zaoberá už od roku 1995.

Viac v článku TU.

Pokračujúce protesty v hlavnom meste Slovenska

V centre Bratislavy sa bude vo štvrtok opäť protestovať proti očkovaniu, testovaniu, pandemickým opatreniam, predstaviteľom vlády a parlamentu i proti prezidentke SR Zuzane Čaputovej. Demonštranti na sociálnych sieťach informujú, že chcú od rána protestovať pred Úradom vlády SR i pred Prezidentským palácom.

Avizujú, že chcú opäť zablokovať dôležité komunikácie v hlavnom meste. Bratislavská štátna polícia chystá pre avizované protesty bezpečnostné opatrenia. Vo štvrtok a piatok (6. 8.) mestská časť Staré Mesto z bezpečnostných dôvodov opäť zatvorí Grasalkovičovu (Prezidentskú) záhradu.

Súčasné bezprecedentné a arogantné správanie sa vlády vyvoláva v spoločnosti nebývalé napätie. Slováci stále častejšie protestujú proti segregácii neočkovaných a súčasným vládnym korona-opatreniam, ako aj proti vakcinačnej propagande zo strany médií. Ľudia sú znepokojení aj v súvislosti s neexistujúcou verejnou debatou o očkovaní, keď médiá a tzv. odborníci namiesto objektívneho informovania o viacerých názoroch na vakcíny, plnia jednostranným informovaním agendu farmaceutických firiem a vlád, ktorých snahou je napriek veľkému odporu slovenskej verejnosti zaočkovať celú populáciu experimentálnymi vakcínami.

Hegerova vláda po protiústavných a segregačných opatreniach na hraniciach prostredníctvom svojich koaličných poslancov schválila Lengvarského novelu zákona, ktorá umožňuje segregáciu neočkovaných. Prostredníctom novej legislatívy umožňuje súčasný režim Mikasovmu Úradu verejného zdravotníctva SR prihliadať pri tvorbe nových protipandemických opatrení na digitálny COVID preukaz.

Ľudia vyjadrovali svoj protest v uliciach Bratislavy aj 29. a 30. júla, keď v hlavnom meste zablokovali dopravu. Polícia označila oba protesty za pokojné a bez prípadov výtržností.

Slováci začali masovo vyjadrovať svoju nespokojnosť so súčasným režimom už 23., 24. a 25. júla.

Médiá vyvolávajú v spoločnosti konflikty a napätie. Policajtov žiadali zakročiť proti občanom. Policajný viceprezident im dal lekciu z práva: „Platí tu nález Ústavného súdu, že zhromažďovacie právo je absolútne!“

Spoločenskú situáciu a napätie na Slovensku však okrem vlády vyhrocujú aj korporátne médiá, ktoré okrem svojej násilnej a agresívnej vakcinačnej propagandy rozdeľujúcej slovenskú spoločnosť žiadali na štvrtkovej tlačovej besede Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave ešte aj násilný zásah voči pokojne protestujúcim občanom odmietajúcich očkovaciu korona-diktatúru.

Korporátne médiá vrátane verejnoprávnej RTVS svojim dennodenným militantným očkovacím naratívom nielenže vyvolávajú v spoločnosti konflikty a napätie, ale nevídaným spôsobom sa vo štvrtok snažili poštvať políciu voči vlastným občanom.

Médiá v súčasnosti zohrávajú mimoriadne negatívnú úlohu v spôsobe manipulácie slovenskej verejnosti. Šokujúci je však fakt, že namiesto kontrolnej funkcie a kritike voči spôsobu vládnutia súčasnej garnitúry ohľadne nedodržiavania zákonov, ľudských a občianskych práv v súvislosti s korona-hystériou, samotní redaktori nabádajú políciu konať protizákonne.

V prípade protestov Za slušné Slovensko, ktoré prispeli k zmene vlády po parlamentných voľbách v roku 2020, sme boli svedkami masívnej mediálnej kampane masírujúcej verejnú mienku a nabádajúcej slovenskú verejnosť zúčastniť sa protivládnych protestov.

Na štvrtkovej tlačovej besede bratislavskej krajskej polície boli slovenskí občania svedkami toho, ako slovenská žurnalistika prerazilo svoje dno a navyše vytiahla svojimi šokujúcimi požiadavkami na adresu slovenských policajtov tú najväčšiu žumpu v charaktere konkrétnych redaktorov.

Ďalším šokujúcim poznaním je fakt, že osoby pôsobiace na pozícii novinára nemajú ani len elementárne znalosti zákonov a Ústavy, čo sa týka zhromažďovacieho práva.

„Čo sa týka zhromaždenia ako takého, napriek tomu, že nie je oznámené, zaručuje sa Ústavou, že tí ľudia sa pokojne môžu zhromažďovať. Budeme identifikovať zvolávateľa, v zásade zo sociálnych sietí, aby sme prípadne vedeli oznámiť túto osobu na okresný úrad kvôli priestupku, že si nesplnil oznamovaciu povinnosť,“ uviedol na tlačovej besede šéf krajskej polície v Bratislave Viliam Adamec.

Redaktorka TV Markíza položila šokujúcu otázku, prečo protestujúcim občanom bolo zo strany polície umožnené protestovať. Krajský policajný riaditeľ jej musel vysvetliť, že na Hodžovom námestí pred Prezidentským palácom sa napríklad pohybovali turisti a chodia tam aj cyklisti. „Ten pohyb osôb tam je veľký. Pokiaľ by sme ten dav zastavili na nejakej časti toho námestia, tak by sa presunuli iným spôsobom. Nie je zmyslom, aby sme sa naháňali po tom námestí, pokiaľ je ten dav pokojný,“ pokračoval Adamec. „Keby tam prišlo 10-tisíc ľudí, tak čo s nimi spravíte?“ položil doplňujúcu otázku.

Redaktorka TV Markíza sa však nedala a pokračovala: „Prečo sa nezamedzilo vôbec konaniu tohto zhromaždenia, keďže nebolo oficiálne zahlásené?“

Šéf krajskej polície jej musel tentokrát dať lekciu z práva poukázaním na to, že „zákonný dôvod na zakázanie verejného zhromaždenia neexistuje.“

Korporátna redaktorka sa ďalej zaujímala, či polícia využila všetky možné prostriedky, aby boli ulice spriechodnené. „Na súčasný stav toho zhromaždenia ako prebieha bez nejakého vážnejšieho narušenia verejného poriadku, polícia reagovala zákonne,“ reagoval viceprezident Policajného zboru SR Róbert Bozalka.

Redaktor verejnoprávnej RTVS sa zase informoval, ako vôbec môže takáto blokáda ciest nastať v centre Bratislavy. „Pokojne sa zhromažďovať je ústavné právo v SR. To, že niekto neoznámi to verejné zhromaždenie, nie je dôvod na zakázanie,“ vyškoli krajský riaditeľ redaktora štátom financovanej televízie neovládajúceho ani Zákon o zhromažďovacom práve ani právo zhromaždovať sa garantované Ústavou SR.

Redaktor TV JOJ prišiel so sugestívnym argumentom, že policajti sú pripravení „odpratať protestujúcich z cesty“, tak chcel vedieť aký bude postup vedenia polície.

„Pán redaktor, ja vám to skúsim nejako vysvetliť. Jednoducho, my tu situáciu sledujeme a v prípade, že by došlo k niečomu, my musíme skúmať to, či sme zákonne oprávnení na to. My nemôžeme prekročiť nejakú právomoc. Možno, že by si to ľudia na Slovensku želali, že dať tam ja neviem PPÚ-čkarov, ale my môžeme konať len to, čo nám zákon umožňuje,“ reagoval policajný generál Bozalka.

Redaktor sa však nedal odbiť a policajného viceprezidenta sa snažil presvedčiť, že protestujúci „ľudia sú tam asi nezákonne, keď blokujú tú cestu“.

„Nie sú. Takto, poviem to tak voľne. Platí tu nález Ústavného súdu, ktorý v podstate hovorí, že zhromažďovacie právo je svojím spôsobom absolútne a keď je vykonávané napríklad aj na cestnej komunikácii a nie je tam bránené prejazdu vozidiel s právom prednostnej jazdy, tak to právo na zhromaždenie je vyššie ako všetky tie veci vyplývajúce zo zákona o cestnej premávke... Ešte raz hovorím. Máme určité zákonné limity. To nemôže fungovať tak, že si tu ľudia budú vypisovať na sociálnych sieťach, že to máme rozpustiť, rozprášiť s vodným delom a neviem s čím všetkým. Jednoducho aj na to použitie vodného dela musí byť zákonný dôvod,“ vysvetlil na záver viceprezident PZ Róbert Bozalka.

Celá tlačovú beseda zo dňa 29. júla, na ktorej hovoril prvý viceprezident Policajného zboru SR Róbert Bozalka a riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR Viliam Adamec:

Vakcinácia a korona-opatrenia ako súčasť Plandémie

Podľa mnohých nezávislých vedcov, lekárov, novinárov, politikov, analytikov a ďalších expertov stoja za touto agresívnou kampaňou farmaceutické firmy a osoby z prostredia medzinárodných organizácii prepojené na globálny kriminálny Syndikát stojaceho v pozadí tejto plánovanej korona-hystérie nazývanej ako Plandémia.

Viac o problematike a súvislostiach sa dozviete v zaujímavom dokumentárnom filme TU, ktorý do značnej miery približuje a objasňuje kontext celej situácie.

Rovnako odporúčame pozrieť si aj veľmi dôležitú debatu za účasti odborníka na patentové právo Dr. Davida Martina a nemeckého právnika Dr. Reinera Fuellmicha TU. Prepis debaty TU. Témou je patentovanie prirodzene vyskytujúcej sa látky v rámci génovej sekvencie toho, čo sa neskôr stalo známe pod označením SARS-CoV-2, patent na jeho detekciu (RT-PCR), ako aj patenty na antivirálne prostriedky liečiace koronavírus. Šokujúci na tejto záležitosti je fakt, že patent na liečbu bol podaný 3 dni po tom, ako americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) podalo patent na SARS koronavírus. Patent zo dňa 28. 4. 2003, číslo 7151163, ktorý bol vydaný firme Sequoia Pharmaceuticals, má ďalší problém: bol vydaný a publikovaný pred tým, než CDC patent na koronavírus bol povolený. Takže pravdepodobnosť, že informácie mohli byť získané akýmikoľvek prostriedkami inými ako internými informáciami medzi týmito stranami, je nulová. Nie je fyzické možné patentovať vec, ktorá lieči niečo, čo predtým nebolo publikované, pretože CDC zaplatilo, aby to zostalo utajené. V tomto prípade je namieste definícia kriminálneho sprisahania, vydierania a tajnej dohody, na čo sú uvedené dôkazy. Informácie sú tak závažného charakteru, že v celom prípade ide o organizovaný zločin na základe porušenie amerického zákona proti racketeeringu a organizovanému zločinu s názvom RICO.

O dopredu plánovanej pandémii hovorí Dr. Martin aj vo videodokumente TU.

Zhrnutie problematiky súčasnej situácie si môžete vypočuť TU - v špeciálnej časti relácie na rádiu InfoVojna "Boj o planétu a mysle ľudí" pod názvom „Covid-19(84) & Plandémia v réžii globálneho kriminálneho Syndikátu a jeho poskokov“.

Pozrite si tiež rozhovor TU - s informátorkou z WHO Dr. Astrid Stuckleberger, ktorá tvrdí, že pandémia je medzinárodne organizovaný zločin proti ľuďom za podpory vlád a médií

V tejto záležitosti právnici z celého sveta chystajú žaloby na Medzinárodný trestný súd v Haagu a avizujú procesy so zodpovednými pohlavármi, ktoré sa označujú ako Norimberské procesy 2.

Ak sa tieto zločiny preukážu na súdnom procese, tak tzv. vedci, epidemiológovia, infektológovia, mnohí predstavitelia medzinárodných organizácií, zdravotníckych organizácii, ako aj politici z celého sveta (slovenských nevynímajúc) budú za svoju agresívnu segregačnú očkovaciu kampaň (v réžii farmaceutických firiem a osôb spojených s globálnou zločineckou skupinou) a za nimi navrhované a odsúhlasené tzv. epidemiologické opatrenia (zasahujúce do ľudských a občianskych práv) čeliť vážnym obvineniam zločinov proti ľudskosti, trestných činov apartheidu v súčinnosti so spolčovaním sa s organizovaným zločinom operujúcim v celosvetovom meradle.

Zdroj: cas.sk / InfoVojna


Zaujímavosti