Vládnuca elita v USA rozpútala vojnu o myseľ každého z nás, aby si udržala nadvládu nad svetom

14.04.2021 | 13:32
Ruský akademik Sergej Glaziev vysvetlil špecifiká hybridnej vojny rozpútanej vládnucou elitou USA.

„Je to vojna o ľudské myslenie. Hlavnými prostriedkami na fronte nie sú tanky ani delostrelectvo. Sú nimi technológie na spracovanie mysle,“ vraví ruský akademik Sergej Glaziev. Uviedol Tsargrad.tv.

Zdôraznil, že každá svetová vojna zodpovedá jej technologickej základni. V súčasnom prípade nejde o bitku o územie.

Akademik Ruskej akadémie vied vysvetlil, aká je špecifickosť súčasnej hybridnej konfrontácie. Poznamenal, že americká administratíva, respektíve vládnuca elita USA, rozpútala globálnu hybridnú vojnu, aby si zachovala svoju nadradenosť nad svetom.

Glaziev ako autor „teórie zmeny svetových ekonomických a technologických štruktúr“ zdôraznil, že každá svetová vojna zodpovedá jej technologickej základni. Je teda nemožné porovnávať napoleonské vojny s prvou alebo druhou svetovou vojnou.

Napoleon chcel územie, Hitler zničiť národy a elita USA ovládnuť myseľ

„Za Napoleona neexistovali pokusy o zničenie celých národov. Nacisti si stanovili práve túto úlohu, teda zničenie celých národov. Boli to vojny o územie. Teraz však v hybridnej vojne nejde ani tak o územie, ale o mysle. O ľudí, “ zdôraznil v programe Vojaci impéria.

Akademik vysvetlil, že i teritóriá majú samozrejme veľmi veľký význam. Ale prvotní sú dnes ľudia. Sú kľúčoví pre modernú ekonomiku. Takmer dve tretiny kapitálu tvorí totiž ľudský potenciál.

Zbraňami sú technológie na spracovanie mysle

„Je to vojna o ľudské myslenie. Hlavnými prostriedkami na fronte nie sú tanky ani delostrelectvo. Sú nimi informačné technológie, kognitívne technológie na spracovanie mysle a bioinžinierske technológie,“ uviedol Glaziev.

Používajú sa síce aj ozbrojené sily. No až vo fáze „trestu“. Na potlačenie zostávajúceho odporu už porazeného nepriateľa.

Armáda už len trestá porazených

„Tak ako teraz na Ukrajine. Kde americké bábky vedú represívne operácie proti obyvateľom Ukrajiny. To znamená, že vojenská sila sa používa až vtedy, keď je nepriateľ porazený alebo je zabrané jeho územie,“ uzavrel Glaziev.

Zdroj: hlavnydennik.sk


Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Zaujímavosti