VIDEO: Zadržanie Roberta Fica alebo sprostosti sa medze nekladú: „Nekonečne hlúpi, skorumpovaní a tupí politici Matovič a ušatý zlodej Mikulec s jeho mopslíkom Hamranom urobili šéfovi Smeru brutálne PR“

19.12.2021 | 09:30
  3
Publicista a politický analytik Roman Michelko komentuje vo svojom videoblogu udalosti na domácej politickej scéne počas uplynulého týždňa.

Zadržanie Roberta Fica a obvinenie z poburovania je vrcholom tuposti, zupáctva a koncentrovanej hlúposti. Bezbrehá arogancia moci zase triumfovala... Vo svojej obmedzenosti však represívne špičky režimu nepochopili, že Ficovi vlastne veľmi pomohli. Nech tak robia aj naďalej. Doteraz sa zdalo, že nikto nerehabilitoval Roberta Fica viac ako Igor Matovič, po tomto týždni mu silno konkurujú aj Roman Mikulec so Štefanom Hamranom.

Z toho istého súdka je aj pokutovanie a predvedenie lídrov protestu zdravotníckych záchranárov. Urobiť niečo také v čase, keď na nich záleží, či spoločnosť skončí v kolapse alebo nie, môže len kolosálny hlupák. Ale nakoniec, koho by mohlo prekvapiť, že sa niečo také udeje, keď každý vie, kto nám vládne a že súčasná koalícia disponuje tak nezvyčajnou koncentráciou hlúposti, že kedy ak nie dnes?

Boris Kollár odpískal podporu ústavného zákona o možnosti referenda o skrátení volebného obdobia. Lebo koaličná rada zakázala. Existuje väčšia trápnosť? Existuje väčší gýč? Sotva??? Boris Kollár preráža všetky dná, otázne je, dokedy mu to budú jeho volič(ky) tolerovať. No a čo na to Igor Matovič, veľký to bojovník za priamu demokraciu? Ten, ktorý s extrémnym rozhorčením vrieskal po prezidentke Zuzane Čaputovej, že napľula 600-tisíc ľuďom do očí? Ten to nemôže podporiť, lebo zákaz takéhoto referenda mali v programe. Dobré ráno, stará mama, nikto z 53-och Šofránkových o tom ani len netušil vrátane Igora Matoviča. A teraz vraj chce plniť volebné sľuby! Na grc. Tĺk, podvodník a megaluhár, ktorý ani netuší, čo dal do volebného programu. Musí mu to povedať Ondrej Dostál zo strany SaS.

Dedoles Ján Mičovský tak dlho bojoval proti B(U)dajovej reforme, až ju zásadným spôsobom podporil. Ak by to bolo vôbec ešte možné, tak sa strápni na ultimum, ale on je už tak esenciálna chodiaca úbohosť a trápnosť, že žiadne dno už neprerazí. Niežeby ho niekedy niekto bral vážne, ale teraz už bohu ako tak figúrka zo Švejka Vincko, podskoč, ktorá na policajnej stanici panáčkuje na počkanie.

Ľudia, ktorí pravidelne sledujú politiku, mali po spoločnej tlačovke ministrov Jaroslava Naďa a Ivana Korčoka silný pocit déjà vu. Táto dvojica totiž ohlásila nový pokus o implementáciu zmluvy DCI, čo je program USA s cieľom posilniť vojenskú infraštruktúru v krajinách NATO. Na tento program je vyčlenených šesť miliárd amerických dolárov a Slovensko by z tohto programu mohlo čerpať sto miliónov dolárov na výstavbu vojenskej infraštruktúry, predovšetkým letísk. Bezproblémové to ale nebude. Táto zmluva totiž v sebe nesie aj „negatívne“ externality. Napríklad dlhodobejší pobyt expertov, stráženie muničných skladov cudzím personálom a podobne. No a práve to bolo kameňom úrazu, keď sa v roku 2018 vtedajší minister obrany Peter Gajdoš pokúšal o ratifikáciu podobnej zmluvy. Vtedy to vyvolalo to veľký „poprask“. Odpor voči tejto zmluve bol taký veľký, že to nakoniec Gajdošov politický šéf Andrej Danko odpískal.

Dnes tak stojíme znova na začiatku podobného procesu s podobne neistým koncom. Zmenený je len profil koalície a ochota vyjsť v ústrety našim spojencom. Nakoniec, krásne freudovské prerieknutie predviedol na tlačovke minister zahraničných vecí Ivan Korčok, keď frustrovane konštatoval, že už dvadsaťtri z dvadsiatich šiestich štátov NATO je zapojených do tohto programu a pristúpením Slovenskej republiky k nemu sa posilni proamerické krídlo ... Vzápätí sa opravil a upresnil, že myslel posilnenie Severoatlantickej aliancie.

Vráťme sa však k ratifikačnému procesu, ktorí práve začína. Vynegociované znenie zmluvy je zverejnené a čaká ho medzirezortné pripomienkové konanie. Keď sa tento proces ukončí, pôjde to na vládu, z nej do výboru NR SR a nakoniec by túto zmluvu mal ratifikovať parlament. Bodku za procesom by mala dať prezidentka, aj keď v jej prípade to bude asi len formalita. Samozrejme len za predpokladu, že celý proces implementácie bude bezproblémový. No hľadiac na postupný, ale veľmi výrazný rozpad koalície je možné, že čím termín volieb bude bližší, tým bude menšia šanca, že sa podarí presadiť aj takéto nepopulárne veci. Preto nakoniec proces, ktorí dvojica Naď - Korčok nedávno odštartovala, vôbec nemusí mať happy end.

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube Roman Michelko


Zaujíma nás Váš názor:

Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Tipy a rady


 

Zaujímavosti