VIDEO: Vyhodnotenie predbežných výsledkov eurovolieb - Smer potrebuje viac Blahu, Kotlebovci splnili očakávanie

27.05.2019 | 01:35 Politológ, spisovateľ a publicista Roman Michelko sa vo svojej analýze venuje výsledkom volieb do Európskeho parlamentu.

Prečo Progresívci prekvapili, kto sú ich voliči? Bratislava a veľké mestá zabrali, pomohla aj Čaputová, Kiska môže mať hlavu v smútku.

Smer padá, kde sa jeho pád zastaví? Líderka kandidátky je úplne mimo, dnešný Smer potrebuje viac Blahu a menej Beňovej. Ak by prestúpila ku Progresívcom, bolo by všetko ako má byť.

Kotlebovci splnili očakávanie, rozhorčenie ostatných strán, je smiešne, hra na to, že bojujú proti extrémizmu už na voličov nezaberá. Nálepkovaním ĽS NS ho neporazia, čím skôr si to uvedomia, tým lepšie.

KDH signalizuje návrat, jej voliči však veľa sebareflexie neprejavili, Kresťanskú únia ( Záborská a Škripek) splnili svoju historickú úlohu a obrali ich o jeden mandát, SaS ka ďaleko za očakávaniami, Sulík môže prestať snívať svoj sen o premiérskom poste, Jurzica tradične prepadol, Nicholsonova, podľa očakávania uspela.

OĽaNO prešlo, len z odretými ušami, ale zvolenie Poláka svedčí o tom, že napriek nekonečnému množstvo fatálnych zlyhaní OĽaNO je a ostáva sektou svedkov Matovičových. Jediným výrazným pozitívom volieb je prepad SMK, Csáky už konečne prestane Slovensku škodiť, SNS dostalo posledné varovanie, Salviniho doping Kollárovi nepomohol a Mostu zvoní umieráčik.

Zdroj: YouTube Roman Michelko


Program rádia

  • Bez programu

Zaujímavosti