VIDEO: Vládne korona-opatrenia sú bez vnútornej logiky. Slovensko sa rúti do katastrofy a do obrovských sociálnych výbuchov, varuje Fico a vyzval Čaputovú spustiť referendum o predčasných voľbách

18.11.2021 | 19:45
115
Postavenie očkovaného, testovaného a toho, kto prekonal ochorenie, musí byť podľa predsedu Smeru-SD z hľadiska práva rovnaké. Akékoľvek iné rozhodnutia označil za segregačné a protiústavné.

Predseda strany Smer SD Robert Fico reagoval na rozhodnutie vlády SR, ktorá na dnešnom rokovaní schválila opätovné sprísnenie protipandemických opatrení. Podľa neho to, čo vláda prijala, nemá žiadnu vnútornú logiku. Navyše vláde zrejme ide iba o zvyšovanie profitu firiem, ktoré vyrábajú vakcíny.

„Ak teda berieme na vedomie to, čo prijali alebo to, čo vieme, že prijali, pretože oni neboli schopní ani zopakovať na tlačovej konferencii, čo je obsahom opatrení, ktoré dnes vláda prijala. Vieme, že zrovnoprávnili očkovaných s tými, ktorí prekonali covid a dali úplne nabok nezaočkovaných. V prípade nezaočkovaných povedali, že títo nebudú môcť chodiť do nákupných stredísk, nebudú môcť chodiť do obchodov, do kina, na hromadné stretnutia a toto všetko budú môcť robiť len zaočkovaní alebo tí, čo prekonali covid. Tak buď som ja blbec alebo je blbec niekto iný. Je pravda, že človek, ktorý je zaočkovaný, môže dostať covid? Je. Je pravda, že človek, ktorý je zaočkovaný, môže roznášať covid? Je. Kto je teda v danom okamihu najbezpečnejší? No ten, kto má dobrý test,“ povedal bývalý premiér.
 
Ak totiž PCR test ukáže, že človek nie je infikovaný, je určite bezpečnejší ako očkovaný, ktorý môže chorobu roznášať. Vláda však vidí iba jedno, aby sa ľudia očkovali, pričom to nie je samo osebe cesta von z pandémie.
 
Fico zopakoval, že postavenie toho, kto je zaočkovaný, toho, kto prekonal covid a toho, kto má test, musí byť z hľadiska práva rovnaké. V opačnom prípade ide o segregáciu a protiústavnosť. Navyše vláda opätovne neurobila nič s tým, čo SMER – SD spomína už dlhší čas, aby sa štát začal starať o človeka od okamihu, keď bol pozitívne testovaný na covid. Dnes je to totiž tak, že dostane od lekára potvrdenie, že má covid a pošlú ho domov, napospas osudu.

„Prečo od okamihu, ako zistíme, že je pozitívne testovaný, nedostane protokol od lekára, toto rob, tu máš všetky lieky zadarmo, podporné liečivá zadarmo a máš možnosť komunikovať s ambulantným lekárom o priebehu tvojej choroby. Výrazne by sa znížila miera zaťaženosti nemocníc, nehovoriac o zaťaženosti zdravotníckej techniky. To, čo dnes vláda prijala je úplne alogické. To, čo dnes vláda prijala bude smerovať k šíreniu covidu,“ uviedol šéf Smeru-SD.
 
Vládne opatrenia v uvedenej podobe jeho strana napadne na Ústavnom súde SR. Robert Fico opäť vyzval prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby spustila referendum, Slovensko sa totiž rúti do katastrofy a do obrovských sociálnych výbuchov.
 
Člen predsedníctva strany Igor Melicher povedal, že schválené opatrenia sa vymykajú tomu, čo odporúča Európsky parlament, že nie je možné niekoho nútiť zaočkovať. Podľa neho zavedenie trojtýždňového lockdown pre nezaočkovaných by znamenalo obrovské ekonomické výpadky pre ekonomiku a hospodárstvo. Dnes sme na Slovensku svedkami fenoménu niečoho, čo sa volá „byť nezodpovedným očkovaným“. Je to však oficiálne povolené vládou, lebo títo nemusia ísť do karantény, nemusia si robiť testy, môžu chodiť na spoločenské a kultúrne podujatia.

„Nie som za to, aby sme rozdeľovali ľudí, naopak, národ je silný vtedy, keď je komunitný. Myslím si, že to, čo robí vláda dnes je to, že hádže zodpovednosť na ľudí, pretože aj tých 13 tisíc obetí covidu je na pleciach vlády. Dnes, keď nevedia, čo majú robiť, nútia ľudí do očkovania. Mohli sme to vidieť aj v stredu, keď boli v uliciach tisíce ľudí. Vláda vyzýva na to, že protesty sú prejavom niečoho, čo je proti demokracii a že sa tam stretávajú ľudia, ktorí potom šíria nákazu. Ľudia majú právo stretávať sa  a to, v akých veľkých počtoch vychádzajú von do ulíc len znamená, ako sú nespokojní s touto vládou, ktorá ich segreguje a ktorá ich rozdeľuje,“ uzavrel Melicher.

Únik medializovaných nahrávok z poľovníckej chaty, na ktorej sú zachytení predstavitelia Smeru – sociálna demokracia (Smer-SD), bola politická objednávka s cieľom uškodiť strane a jej predsedovi Robertovi Ficovi.
 Šéf Smeru-SD tak reagoval na rozhodnutie krajskej prokuratúry v Nitre, ktorá zrušila trestné stíhanie vo veci pytliactva. V súvislosti s tým došlo v októbri k úniku videí do médií, na ktorých sú zachytení na poľovníckej chate Fico a člen predsedníctva Smeru-SD Robert Kaliňák s advokátmi obvineného exprezidenta polície či s oligarchom Miroslavom Bödörom.

„Keby sme my boli vo vláde, tak by pravdepodobne musel odstúpiť prezident policajného zboru, minister vnútra, a špeciálny prokurátor,“ povedal Fico.

Podľa neho vyšetrovateľ, ktorý to celé „spískal“, doteraz neodovzdal dozorovému prokurátorovi na krajskej prokuratúre prepisy nahrávok, rovno s tým išiel za špeciálnym prokurátorom Danielom Lipšicom a ten to „hodil médiám“.

Predseda Smeru-SD uviedol, že sa nebude nikomu vyhrážať, ale na pár vyšetrovateľov a prokurátorov sa bude musieť aplikovať paragraf o zneužívaní právomoci verejného činiteľa a na niektorých sudcov sa bude sa musieť aplikovať paragraf ohýbania práva.

Viac vo videu:

Hegero-Matovičova vláda prijala vo štvrtok nové znenie COVID automatu a podľa premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) zavádza tzv. lockdown pre nezaočkovaných v červenej, bordovej a čiernej farbe, teda momentálne vo všetkých okresoch. Nezaočkovaní budú môcť chodiť do tzv. esenciálnych obchodov, nebudú môcť chodiť do nákupných centier ani na hromadné podujatia.

Viac v článku TU.

Zdroj: YouTube / InfoVojna / cas.sk / hnonline.sk


Zaujímavosti