Oznam: Majte prosím trpezlivosť pri načítávaní stránok. Stránky sú znova pod útokom.

Zavrieť

VIDEO: Veľký odliv elitných policajtov! Z NAKA odchádza ku koncu januára takmer 10 percent príslušníkov

24.01.2021 | 14:01
  15
Veľký odliv postihol komplet celý policajný zbor. K 31.decembru odišlo takmer 1500 príslušníkov.

Veľký odliv elitných policajtov! Z Národnej kriminálnej agentúry odchádza ku koncu januára takmer 10 percent príslušníkov. Televízii Markíza to potvrdilo ministerstvo vnútra. Elitná zložka tak prichádza o skúsených vyšetrovateľov i operatívcov. Dôvody sú rôzne.

Policajti z NAKA riešia tie najzávažnejšie zločiny. Vyšetrujú úkladné vraždy, rozbíjajú organizované skupiny, odhaľujú obludné korupčné schémy, či machinácie a podvody s verejnými zdrojmi. Takmer 10 percent z nich sa rozhodlo odísť v čase nepriaznivej pandemickej situácie, keď sú väčšinou ľudia radi, že prácu majú.

Najväčší odliv zaznamená podľa našich informácií nitrianska expozitúra, najmä finančná a protikorupčná jednotka.

Dôvodov odchodov je viacero. Mnohí policajti idú do výsluhového dôchodku, lebo už v zbore odpracovali 25 rokov.

Nám sa podarilo zistiť, že ďalší odchádzajúci policajti sa rozhodli využiť ponuky zo súkromnej sféry, alebo si našli pokojnejšie zamestnanie či prácu s lepším finančným ohodnotením... takto odchádza z NAKA aj dlhoročný vyšetrovateľ Jaroslav Láska. Informoval o tom portál Akutality.sk. Práve on postavil pred súd Mariana Kočnera a Pavla Ruska pre falošné televízne zmenky.

Ministerstvo vnútra tvrdí, že na voľné tabuľkové miesta kontinuálne vyhlasujú výbery. No v NAKA by nemal pracovať čerstvý absolvent či neskúsený policajt. Najmä keď je agentúra považovaná za elitný útvar.

Vyšetrovanie závažnej trestnej činnosti nie je žiadnym spôsobom ohrozené. Sľubujú na ministerstve. Až čas ukáže, či budú stíhať všetky lehoty v rámci vyšetrovania. Posledné veľké razie ukazujú, že kvalitných policajtov NAKA potrebuje zrejme ešte viac ako kedykoľvek predtým.

Faktom je, že veľký odliv postihol komplet celý policajný zbor. K 31.decembru odišlo takmer 1500 príslušníkov. Je to dvojnásobok toho čo rok predtým.

Viac v reportáži:

Zdroj: tvnoviny.sk


Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Tipy a rady

Zaujímavosti