VIDEO: Ukrajinskí neonacisti plánovali atentát na Salviniho, talianska polícia ich zadržala aj s arzenálom zbraní

17.07.2019 | 15:58 Členovia týchto skupín sú podozriví zo zapojenia do konfliktu na východe Ukrajiny, kde podľa aktuálnych informácií podporovali sily bojujúce proti proruským separatistom.

Taliansky minister vnútra Matteo Salvini v utorok povedal, že dal polícii počiatočný tip, na základe ktorého zhabala neonacistickú propagandu a rôzne zbrane vrátane rakety vzduch-vzduch. Informovala o tom agentúra DPA.

"Som šťastný, že som bol užitočný pri nájdení rakety," povedal Salvini, ktorý je zároveň aj talianskym vicepremiérom a lídrom pravicovej strany Liga Severu (LN).

Talianska polícia v pondelok oznámila, že zhabala propagandistický materiál a zbrane pri zásahoch proti pravicovo-extrémistickým skupinám vo viacerých mestách v krajine. Členovia týchto skupín sú podozriví zo zapojenia do konfliktu na východe Ukrajiny, kde podľa aktuálnych informácií podporovali sily bojujúce proti proruským separatistom. Polícia pri zásahoch zatkla tri osoby.

Vyšetrovanie sa začalo na základe vyhrážky smrťou, ktorú dostal vicepremiér, uviedla agentúra AFP.

"Bola to jedna z mnohých vyhrážok smrťou, aké dostávam každý deň a ktoré nezverejňujem," povedal. Táto vyhrážka však obsahovala podrobnejšie informácie. "Tajné služby hovorili o ukrajinskej skupine, ktorá sa chcela pokúsiť o môj život," povedal.

Turínsky policajný útvar DIGOS (Oddelenie pre všeobecné vyšetrovanie a špeciálne operácie) následne uskutočnil operáciu proti extrémistom, ktorí sa údajne zapájali do bojov v Donbase.

Pri záťahu boli zatknutí traja ľudia, vrátane Fabia Del Bergiola, bývalého inšpektora hraničnej bezpečnosti a bývalého kandidáta do Senátu z neofašistickej strany Forza Nuova vo voľbách v roku 2001. Dvaja ďalší ľudia boli identifikovaní ako štyridsaťdvaročný švajčiar, Alessandro Michele Aloise Monti, a päťdesiatjedenročný talian Fabio Amalio Bernardi. Polícia ich zachytila v blízkosti medzinárodného letiska Forlì v severnom Taliansku.

Zdroj: 24hod.sk / hlavnydennik.sk / InfoVojna


Program rádia

  • Bez programu

Zaujímavosti