VIDEO: Trump s generálmi tvrdí, že v Bejrúte bola odpálená bomba. Šéf Pentagonu Esper im protirečí

06.08.2020 | 10:57 Americký prezident citoval nemenovaných "generálov", podľa ktorých "to vyzerá tak", že v hlavnom meste Libanonu išlo o útok.

Americký minister obrany Mark Esper v stredu naznačil, že je presvedčený, že obrovský výbuch v libanonskom hlavnom meste Bejrút bola nehoda. Protirečil tak prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi, podľa ktorého je možné, že išlo o útok. Informácie priniesla tlačová agentúra DPA.

"Väčšina (ľudí) je presvedčená, že išlo o nehodu, ako o tom aj Libanon informoval," povedal Esper počas virtuálneho vystúpenia na podujatí Bezpečnostné fórum v Aspene. Minister vyjadril sústrasť celej krajine a pozostalým a uviedol, že Spojené štáty sú pripravené poskytnúť pomoc.

V utorok, len niekoľko hodín po výbuchu v Bejrúte, Trump citoval nemenovaných "generálov", podľa ktorých "to vyzerá tak", že išlo o útok. Trump však doteraz nepredložil žiadne dôkazy podporujúce toto obvinenie.

Pri explózii v libanonskej metropole zahynulo najmenej 135 ľudí a približne 5000 ďalších utrpelo zranenia. Podľa miestnych úradov výbuch spôsobilo nesprávne skladovanie 2750 ton dusičnanu amónneho v bejrútskom prístave.

Zdroj: topky.sk / YouTube AE News


Program rádia

  • Bez programu

Zaujímavosti