VIDEO: Sulík má problém

11.08.2019 | 09:01 Politológ, spisovateľ a publicista Roman Michelko sa vo svojej analýze venuje dianu v liberálnej strane SaS.

Sulík zlikvidoval opozíciu v SaS, tak, že ohlásil snem, skoro s ročným predstihom. Tento fígeľ použil už druhý krát. Prvý krát tak eliminoval Mihála, druhý krát zase Galka. Preferencie SaS prudko klesajú , podľa posledného prieskumu na 7,1 % teda sú na polovici ich maxima. Po spackaných voľbách by sa poste predsedu obhajoval podstatne ťažšie.

Sulík dosníval sen o premiérskej pozícii, ale aj o poste ministra financií. Beblavý si zase užíva skutočnosť, že by mal byť ministrom financií, a nenechal na programe SaS, kameň na kameni. Skladanie vládz bude divoké, programové prieniky sú malé a jediná strana ktorá ma jasný a konzistentný, aj keď veľmi asociálny program , z neho asi veľa nepresadí.

Skončí vlajková loď programu SaS Odvodový bonus, spoplatnenie Vysokého školstva a dúfajme, že aj masívna privatizácia nemocníc. Načo však potom SaS v takej vláde bude ? čaká nás horúca jar 2020 a divoké predvolebné vyjednávania. Bude veselo.

Zdroj: InfoVojna / YouTube Roman Michelko


Program rádia

  • Bez programu

Zaujímavosti