Oznam: Majte prosím trpezlivosť pri načítávaní stránok. Stránky sú znova pod útokom.

Zavrieť

VIDEO: Smer-SD podáva v kauze nezákonného sledovania ich predstaviteľov trestné oznámenia aj na médiá. Fico označil politických aktivistov v tričku novinárov za čriedu Sorosových prasiat a odkázal im, že jeho strana vyhrá parlamentné voľby

02.11.2021 | 19:20
  20
Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico avizuje podávanie trestných oznámení v súvislosti s nahrávaním rozhovorov na chate s advokátmi.

Predstavitelia strany Smer-SD na dnešnej tlačovej besede hovorili o vážnych veciach, ktoré sa dejú v tejto krajine a zároveň urobili niekoľko výziev a návrhov. Predseda strany Smer-SD Robert Fico poznamenal, že vládna koalícia je pod veľkým tlakom a snaží sa svoje problémy prekryť vlastnými aktivitami alebo inými témami. Koalícia kradne milióny cez schránkové firmy, no táto téma neexistuje. Majú problém s témou Sulíkovho ranča v Austrálii. Majú problém s reformami.

„Je na hlavu padnuté, aby jeden najvyšší ústavný činiteľ, v tomto prípade Heger, išiel do Humenného a tam obhajoval rušenie nemocníc a súdov a druhý, predseda parlamentu Kollár bol v inom meste a tvrdil, že nesúhlasí s rušením nemocníc a súdov. To len vytvára obraz, v akom stave táto vládna koalícia je. Bolo celkom prirodzené, že chceli prísť s niečím, čo malo prekryť tieto ťarchy, ktoré momentálne majú na sebe, tak prišli s tým, že treba zaútočiť na SMER – sociálnu demokraciu a jej predsedu,“ povedal Robert Fico.

Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico avizoval podávanie trestných oznámení v súvislosti s nahrávaním rozhovorov na chate s advokátmi. Očakáva tiež, že orgány činné v trestnom konaní vyvodia trestnoprávnu zodpovednosť voči tým, ktorí podľa neho nezákonne sledovali a vyrábali záznamy. Zopakoval, že v nahrávkach sa nepreukázala žiadna trestná činnosť, médiá ich podľa neho zverejnili s cieľom poškodiť Smeru-SD. Preto očakáva vyvodenie zodpovednosti aj voči médiám, ktoré nahrávky zverejnili.

Vyšetrovatelia mali podľa Fica informovať prokuratúru, že sa cez získané materiály nepotvrdilo spáchanie trestného činu. Médiá podľa neho vedeli, že nejde o trestnú činnosť, ale aj tak materiál zverejnili, aby poškodili Smer-SD.

Fico zopakoval, že v nahrávkach "nič nie je". "Pokojne to všetko zverejnite, lebo tam nič nie je," doplnil. Hovorí o rozvrátenom právnom štáte a porušovaní práv.

„Mohol by som zasmiať na tom pytliacte,“ povedal Fico na margo sledovania údajných pytliakov v poľovníckej chate. Odposluchy a videá sa dostali na verejnosť cez vybrané médiá minulý týždeň. Podľa neho návrh na súd na sledovanie podal prokurátor z okresnej prokuratúry v Leviciach.

Pytliakmi mali byť dvaja muži – Mečár a Uškrt. „To sú dve mená, ktoré si vymysleli a mali to byť pytliaci,“ podotkol.

„Predstavte si, že by sa takýto prípad odpočúvania stal v čase, keď som bol premiérom a Robert Kaliňák ministrom vnútra,“ pokračoval Fico s tým, že niekto nahrávky podhodil médiám, lebo „z nich nič vážne nevypadlo“.

„Začíname byť štátom, kde ľudia, ktorí prehrávajú politickú súťaž, začínajú používať fašistické metódy,“ vyhlásil bývalý viacnásobný premiér. Oslovil aj prezidentku: „Vyzývam vás, aby ste sa vyjadrili k odpočúvaniu“.

Podľa poslanca Ľuboša Blahu môže ísť dokonca o organizovanú skupinu, ktorá „zneužíva políciu na špehovanie opozície“. „Koalícia tvorí naratív, že Smer je mafia, tak sa nás snažia dehumanizovať. Odpočúvať sa nemá, ale Smeru to môžeme robiť,“ pokračoval Blaha.

Fico ďalej útočil na médiá a časť politickej scény, keď povedal: „V slovenskej politike, v slovenských mimovládnych organizáciách a niektorých médiách pôsobí Sorošova črieda prasiat. Po parlamentných voľbách krochtali od blaženosti, ale teraz kvičia, lebo vedia, že sa na nich varí voda.“

„Ja sa nebojím, ja už som zažil v slovenskej politike všetko. Ale bojím sa o tento štát. Tento štát je v prdeli. Ale totálnej. A poďakujte sa takým gaunerom ako je Matovič alebo Lipšic,“ dodal.

Po zriadení komisie, ktorá by mala kontrolovať použitie informačno-technických protriedkov, by na jej čele podľa Fica mal byť niekto z opozície. „Nech mi niekto vysvetlí, prečo tá komisia ešte nefunguje,“ podotkol.

Podľa neho nie je verejný záujem na úniku videí z poľovníckej chaty. „Nevyviňujem sa z obsahu tých videí. Nespáchal som žiadny trestný čin. Ja to strpím, ale čo ak ma nabudúce nahrajú v naozaj intímnych situáciách. Potom budete rozoberať moje sexuálne polohy a hovoriť, že je to verejný záujem? Preto by som privítal, keby vládna koalícia túto komisiu zložila,“ prizvukoval.

VIDEO: Fico: Na Slovensku pôsobí Sorošova črieda prasiat


 
To, čo sa dnes deje so Slovenskom je podľa Roberta Fica stav eminentného ohrozenia demokracie a základných ľudských práv. Dnes bol v parlamente prijatý zákon o elektronických komunikáciách, ktorý umožňuje úradu pre verejné zdravie získavať informácie od prevádzkovateľov služieb v oblasti elektronických komunikácií, môže teda zberať o obyvateľoch akékoľvek informácie a vyrobiť profil, kedykoľvek zneužiteľný. 24 hodín Úrad verejného zdravotníctva, ktorý je pod plnou kontrolou vlády, môže disponovať zásadnými súkromnými informáciami o vašom súkromnom živote a môže ich použiť na hocaké účely. 
 
Tretí prípad je prípad odpočúvania, sledovania a nahrávania predstaviteľov opozície a obhajcov advokátov, ktorí zastupujú klientov v mimoriadne citlivých medializovaných kauzách. „Ja som sa nikdy netajil tým, že stojím na strane ľudí, ktorí sú nezákonne držaní vo väzbe. Aké ste robili správy, keď Monika Jankovská bola braná do väzby? Tisíce správ. A zrazu ústavný súd konštatuje, že práva Moniky Jankovskej boli hrubo porušené, pokiaľ ide o väzbu a skončí to malou správičkou na 16. strane vo vašich denníkoch. Chcem tým naznačiť, že ten dvojaký kilometer je do očí bijúci,“ tvrdí Fico.
 
Predseda strany Smer-SD verejne vyzval prezidentku Zuzanu Čaputovú k dvom veciam: „Vráťte zákon o elektronických komunikáciách, ak si aspoň trošku vážite ľudské práva občanov Slovenskej republiky. Vyzývam Vás, aby ste sa vyjadrili k odpočúvaniu opozičných politikov a k ich stretnutiam, ktoré opoziční politici mali s obhajcami v obzvlášť závažných medializovaných kauzách, kde som sa vždy staval za tých ľudí, lebo ich považujem za nezákonne väznených.“
 
Fico má k dispozícii úradný záznam okresného prokurátora v Leviciach, ktorý podal návrh na toto sledovanie. Tento prokurátor mal dozorovať tento vymyslený prípad s pytliactvom. Pripravil pre okresný súd v Nitre návrh na vyhotovovanie obrazovo-zvukových záznamov z tejto chaty.

„Vymysleli si dve mená pytliakov, ktorí tam akože niečo robili. Dňa 18.10.2021 vyšetrovateľ policajného zboru predložil okresnej prokuratúre správu, z ktorej vyplýva, že vykonanými úkonmi sa nepodarilo zistiť informácie oprávňujúce vzniesť obvinenie konkrétnej osobe, taktiež neboli zistené informácie, ktoré by potvrdzovali spáchanie trestného činu,“ citoval z dokumentu šéf Smeru-SD.
 
Ak bol teda bývalý trojnásobný premiér sledovaný s vymysleným dôvodom pytliactva, pýta sa, ako je možné, že 25. októbra toto dostali médiá? „Pokiaľ nezačnú najvyšší ústavní činitelia k týmto témam zaujímať razantné postoje, tak táto vládna koalícia pod tlakom prehry bude robiť strašné veci. Ak dnes nemá problém ma sledovať, nemajú problém na mňa nasadiť kamery a nemajú problém sfalšovať moju zdravotnú dokumentáciu, tak sa musím spýtať, ako to všetko bolo pri tých predchádzajúcich udalostiach?“
 
Robert Fico avizoval, že bude podávať trestné oznámenia a očakáva, že orgány činné v trestnom konaní vyvodia trestnoprávnu zodpovednosť voči tým, ktorí nezákonne sledovali a nezákonne vyrábali záznamy, rovnako že vyvodí trestnoprávnu zodpovednosť voči médiám, ktoré zverejnili tieto nahrávky.

Viac vo videu:
 

Vo viacerých médiách boli minulý týždeň zverejnené videá a ich prepisy, ktoré zobrazujú, ako sa na chate stretávali Fico, obhajca obvineného policajného exprezidenta Tibora Gašpara Marek Para, bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, podnikateľ Miroslav Bödör a syn Tibora Gašpara.

Medializovanie nahrávok prišlo po tom, ako prokuratúra informovala, že dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) doplnil svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v rámci akcie Očistec o obrazovo-zvukové záznamy. Tie majú potvrdzovať snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz.

Zdroj: YouTube / ta3.com / pravda.sk / InfoVojna

Zobraziť ďalšie

Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Tipy a rady

Zaujímavosti