VIDEO: Salviniho reakcia pri otváraní obálky o vznesení obvinenia za pokus o únos migrantov

08.09.2018 | 18:16 Prokuratúra mesta Palermo na ostrove Sicília toto svoje rozhodnutie oznámila Salvinimu listom.

Talianska prokuratúra v piatok potvrdila začatie vyšetrovania voči ministrovi vnútra a podpredsedovi vlády Matteovi Salvinimu, ktorý je podozrivý z únosu migrantov. Dopustil sa ho, keď v auguste desať dní odmietal povoliť skupine vyše sto prisťahovalcov, aby sa vylodili v Taliansku.

Prokuratúra mesta Palermo na ostrove Sicília toto svoje rozhodnutie oznámila Salvinimu listom.
Salvini tento list otvoril a - podľa agentúry DPA "teatrálne" - prečítal v priamom prenose vo videu zdieľanom na svojej osobnej stránke na sociálnej sieti Facebook.

Minister oznámil, že mu hrozí "najmenej 15 rokov väzenia". Uviedol, že je pripravený podrobiť sa výsluchu, ale ľuďom, ktorí sledujú jeho stránky na sociálnych sieťach, prisľúbil, že "neustúpi ani o milimeter".

Talianske médiá predtým oznámili, že aj Salvini bol vyšetrovaný aj vo veci protiprávneho zatknutia a zneužitia moci, ale obvinenie voči nemu nebolo vznesené.

Agentúra DPA upozornila, že prokuratúra síce voči Salvinimu vedie vyšetrovanie, ale šanca, že by čelil aj súdnemu konaniu, je malá, keďže má poslaneckú imunitu a je málo pravdepodobné, že by mu ju poslanci vládnych strán hlasovaním odobrali.

Spomínaní migranti z lode Diciotti sa po niekoľkých dní prieťahov napokon vylodili na Sicílii 25. augusta. Následne ich previezli do prijímacích centier buď na Sicílii alebo neďaleko Ríma. Medzičasom však veľká časť z týchto migrantov "zmizla", čo podľa Salviniho dokazuje, že neboli skutočnými utečencami.

Salviniho kritici zasa poukazujú na to, že migranti nemali právnu povinnosť zostať na určenom mieste.

Zdroj: sme.sk / Facebook

Zaujímavosti