VIDEO: Páni vládni poslanci a Sorošove dieťa Šeliga, povedze ľuďom, čo bude s Mikulcom aj s manipuláciou trestných konaní pod kuratelou Matoviča!

26.07.2021 | 12:21
11
Predseda Smeru-SD Robert Fico tvrdí, že vládna koalícia nechce mimoriadnu schôdzu o odvolávaní ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO).

Odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) sa posúva na septembrovú riadnu schôdzu parlamentu. V rokovacej sále Národnej rady (NR) SR ani po prestávke nebol dostatok poslancov, parlament tak nebol uznášaniaschopný. V pléne chýbala aj opozícia. Podpredseda snemovne Gábor Grendel (OĽANO) preto ukončil 36. schôdzu a odvolávanie preložil.

Fico: Vládna koalícia nechce mimoriadnu schôdzu o odvolávaní Mikulca

Predseda Smeru-SD Robert Fico hovorí, že vládna koalícia sa bojí odvolávania ministra vnútra, pretože „informácie objavujúce sa okolo Mikuca sú hrozné.“ Dodal, že aj vládna strana Sme rodina je v tejto súvislosti pripravená Mikulca odvolať.

Predstaviteľom koalície zároveň odporušil, aby ľuďom povedali, čo bude s Mikulcom aj s manipuláciou trestných konaní pod kuratelou Matoviča.

„Akonáhle bude celá vládna koalícia dohodnutá, čo ďalej s ministrom Mikulcom, poslanci strany SMER - SD budú plne k dispozícii,“ oznámil v reakcii na situáciu vo svojom videoblogu predseda Smeru-SD Robert Fico.

Mikulca sa opakovane pokúša odvolať opozícia z iniciatívy Smeru-SD. Kritizuje ho, okrem iného, za rozhodnutie pozastaviť činnosť vyšetrovateľke Diane Santusovej, vedúcej tímu Úradu inšpekčnej služby (ÚIS), ktorý vyšetruje podozrenia zo zneužívania právomocí príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Naďalej mu vyčíta aj situáciu v bezpečnostných zložkách a podozrenia z manipulovania vyšetrovaní.

Mikulec sa opozičného pokusu o jeho odvolanie z funkcie neobáva. Návrh na vyslovenie nedôvery označil za legitímne právo opozície. O zotrvaní Mikulca aj policajného prezidenta Petra Kovaříka vo funkcii by mala rokovať aj koaličná rada. Sme rodina hovorí o nezodpovedaných otázkach.

Zdroj: tvnoviny.sk / YouTube / InfoVojna

Zobraziť ďalšie

Zaujímavosti