VIDEO: „Pani Čaputová, za súčasný stav Slovenska nesiete stokrát väčšiu zodpovednosť ako Heger. Podporovali ste túto zločineckú vládu vo všetkom a na Sorosove pokyny ste ju chránili pred opozíciou!“ odkázal prezidentke Fico

03.12.2021 | 18:00
65
Bývalý trojnásobný premiér Robert Fico (Smer-SD) tvrdí, že prezidentka Zuzana Čaputová stráca pôdu pod nohami a kritikou Hegerovej vlády iba zachraňuje svoje meno.

Prezidentka Zuzana Čaputová vo štvrtok 2. decembra požiadala premiéra Eduarda Hegera (OĽANO), aby prevzal zodpovednosť a vložil sa do riešenia problémov, ktoré sú príčinou slabého výsledku v boji s pandémiou nového koronavírusu a chaosu pri prijímaní reforiem. Poukázala na vnútrokoaličné spory pri viacerých riešeniach i na to, že Slovensko je už druhý týždeň najhoršie vo svete v počte infikovaných novým koronavírusom na počet obyvateľov.

Predseda strany Smer-SD vo svojom videoblogu reagoval na jej vystúpenie. Ako uviedol, veľmi rád by veril, že to hlava štátu robí pre dobro Slovenska. Konštatoval však, že v jej prípade je dôvod zjavný – „stráca pôdu pod nohami a zachraňuje svoje meno.“

„Navyše jej gesto je nedôveryhodné aj preto, lebo len pred niekoľkými týždňami Slovenkám a Slovákom hovorila, ako sme pripravení na tretiu vlnu Covidu, hoci musela vedieť, pozerajúc na vládu, že pripravené nie je nič,“ pokračuje Fico.

„Pani prezidentka, vy viete najlepšie, že úplne zbytočne žiadate premiéra Hegera, aby prijal zodpovednosť za rozpad štátu. Pán Heger je len bábkou a nevie urobiť nič. Za to, v akom stave je Slovensko, nesiete vy, pani Čaputová, stokrát väčšiu zodpovednosť ako pán Heger. Podporovali ste túto zločineckú vládu vo všetkom a na Sorosove pokyny ste ju chránili pred opozíciou, ako keby ste boli jednou z jej ministeriek. My sme Vám ponúkli riešenie a doručili sme Vám 600-tisíc podpisov na referendum o predčasných voľbách. Nemali ste ani odvahu ani vôľu dať ľuďom najdemokratickejšiu možnosť vybrať si novú vládu a referendum ste opäť na cudzí pokyn zmarili a chystáte sa mariť aj ďalšie. Buďte prezidentkou všetkých občanov Slovenska, nemôžete ignorovať obrovský záujem verejnosti na predčasných voľbách a doslova rekordnú nedôveryhodnosť vlády,“ vyzval prezidentku šéf Smeru-SD.

Zuzana Čaputová musí podľa bývalého ministerského predsedu prevziať zodpovednosť za to, že za premiéra a potom ničím neriadeného ministra financií vymenovala Igora Matoviča. Snáď aj dnes je na seba hrdá, keď vidí v národnej rade neakceptovateľné správanie sa tohto človeka, dodáva Fico.

„Ak to neviete, čo je veľmi smutné, jediným východiskom pre Slovensko, ktoré je doslova vydierané psychiatrickým pacientom Matovičom a likvidované neschopnou vládou, sú predčasné voľby. Ak chcete dať ľuďom vianočný darček a aspoň trochu ich povzbudiť, vyzvite vládu na demisiu a na prijatie potrebnej zmeny ústavy, aby sa okamžite mohli konať predčasné parlamentné voľby,“ uviedol ďalej Robert Fico.

"Ak chcete dať ľuďom vianočný darček a aspoň trochu ich povzbudiť, vyzvite vládu na demisiu a na prijatie potrebnej zmeny ústavy, aby sa okamžite mohli konať predčasné parlamentné voľby," odporučil hlave štátu.

Vláda oklamala celé Slovensko, klame ho ďalej a v každodennej práci potvrdzuje, že jej predvolebné sľuby boli len nástrojom na získanie moci, ktorú dnes hrubo zneužíva. Ľudia sú ožobračovaní, strácajú sa posledné prvky právneho štátu a demokracie. A prezidentka sa na to len nečinne pozerá, lebo jej úlohou bolo a je brániť túto zločineckú vládnu zostavu do posledného dychu. S obavami sa pozeráme na to, čo sa ešte môže stať, aká tragédia, ak ešte chvíľu budeme svedkami činnosti rozpadnutej vlády, ktorá nezvláda pandémiu, ignoruje zdražovanie a likviduje právny štát a demokraciu.

„Ubezpečujem Vás, pani prezidentka, že my v SMERe – SD si budeme na rozdiel od Vás plniť poslanie, na ktoré sme určení. Budeme dôslednou demokratickou ľavicovou opozičnou stranou chrániacou demokraciu, sociálny a právny štát. A budeme Vás chodiť budiť pred Váš palác, aby ste sa konečne začali správať ako hlava suverénneho štátu, Slovenskej republiky, a nie ako hovorkyňa Matoviča a cudzích záujmov,“ uviedol na záver Robert Fico.

Pripomenul tiež vyzbierané podpisy pod petíciou za referendum o predčasných voľbách. Opakovane ju vyzval, aby bola prezidentkou všetkých a neignorovala záujem verejnosti na predčasných voľbách. Upozornil na dôsledky vládnutia súčasnej garnitúry. Deklaroval, že Smer-SD si bude ďalej "plniť poslanie" a bude dôslednou demokratickou ľavicovou opozičnou stranou "chrániacou demokraciu, sociálny a právny štát".

Viac vo videu:

Zdroj: ta3.com / YouTube / InfoVojna


Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Zaujímavosti