VIDEO: Matovič pred rokom rozdával protestujúcim kávu a čaj, dnes na nich vyťahuje obušok

25.05.2020 | 18:25 Bývalý trojnásobný premiér a predseda Smeru-SD Robert Fico vo svojom videoblogu poukazuje na dvojaký meter Igora Matoviča (OĽaNO) a pošiapavaní základných ľudských práv zo strany predsedu vlády SR.

Expremiér a predseda Smeru-SD Robert Fico sa vo videu pustil do súčasného premiéra Igora Matoviča. Vyčíta mu, že kým v minulosti podporoval rôzne protestné akcie a blokády ciest, dnes ich kritizuje a zakazuje.

Fico na úvod videa pripomenul približne rok staré Matovičovo vyhlásenie k jednému z vtedajších protestov: „Možno si poviete, že zablokovať dopravu je moc. Nie je. Chápme ich. Ide im mnohým o holý život a bojujú za nás.“

Vo videu ďalej uviedol, že ak niekto nesúhlasil s tým, čo robila jeho predchádzajúca vláda, či vláda Petra Pellegriniho, rešpektovali jeho názor. „Rešpektovali sme aj to, že v čase týchto protestov, zhromaždení a blokácií chodili medzi protestujúcich rôzni politici vrátane Igora Matoviča. Roznášali kávu, čaj a hlavne burcovali,“ pripomenul.

Teraz, keď majitelia fitness centier avizovali blokády a protesty, Igor Matovič zareagoval niekoľkými statusmi na sociálnej sieti, v ktorých okrem iného spomenul, že ak budú blokovať v pondelok diaľnicu D1, predloží návrh zákona, ktorý takéto konanie urobí trestným činom. „Namiesto kávy a čaju dnes na nich vyťahuje obušok,“ komentuje Fico.

„Možno si poviete len zmena rétoriky, je to politika. To nie je zmena rétoriky, to nie je o politike, to je o tom ako Igor Matovič, jeho ľudia, ako celá vládna koalícia chápe právny štát a demokraciu. Oni vôbec nechápu, čo je to demokracia a čo je to právny štát,“ pokračoval Fico s tým, že ešte len uvidíme, ako bude súčasná vláda pošliapavať základné ľudské práva.

„Verím, že posledné udalosti, tieto ‘saltá mortale’, ktoré nám neustále vláda a Igor Matovič predvádzajú, ľuďom otvoria oči a konečne pochopia, koho to vlastne volili na konci februára tohto roku a aké dôsledky to má a ešte môže mať pre Slovenskú republiku,“ uzavrel predseda Smeru-SD.

Zdroj: YouTube Smer-SD / napalete.sk

Články súvisiace s tematikou:


Program rádia

  • Bez programu

Zaujímavosti