VIDEO: Ľudia typu Rybníček sú hrozbou pre slobodu a demokraciu. Primátor Trenčína zastrašuje nezaočkovaných zamestnancov a demaskuje svoje totalitné, patokratické myslenie a predstavy mať moc nad slobodnými ľuďmi!

21.08.2021 | 20:30
22
MUDr. Igor Bukovský, PhD. vo svojom videoblogu reaguje na šokujúcu, agresívnu vakcinačnú propagandu trenčianskeho primátora Richarda Rybníčka.

 

V piatok 13. augusta 2021 sa konala tlačová konferencia niekoľkých funkcionárov štátnej správy a samosprávy. Jedným z nich bol aj primátor Trenčína Richard Rybníček. Viac v článku TU: https://trencin.dnes24.sk/rybnicek-sa-vyhraza-covid-je-rakovina-nezaockovanych-v-skolach-znevyhodnime-396653

Celá tlačová konferencia:

Jeho prejav bol plný absurdných medicínskych vyjadrení, zastrašovania slobodných ľudí a nebezpečných prejavov poruchy vnímania reality.

K absurdným medicínskym vyjadreniam patrí napríklad tvrdenie, že vakcína je „liek vymyslený na koronavírus“. Toto vyjadrenie by samé o sebe malo stačiť na to, aby bolo celé vystúpenie trenčianskeho primátora a rovnako aj jeho konanie a výzvy považované za nepravdivé, nesprávne a spoločensky veľmi rizikové. Ak verejný činiteľ ani po vyše 18 mesiacoch trvania situácie, ktorú riadi, nedokáže pochopiť základné odborné medicínske súvislosti problému, nemôže situáciu riadiť správne a ku prospechu svojich voličov, ktorým je za výkon svojej funkcie zodpovedný.

Vakcína nie je liek. Bez ohľadu na to, čo bude tvrdiť primátor mesta Trenčín a ktokoľvek ďalší.

Ďalší medicínsky obludný nezmysel je jeho vyjadrenie, že „Pre mňa osobne, ako primátora mesta Richarda Rybníčka, je koronavírus to isté ako rakovina. Nie je medzitým žiaden rozdiel.“ Toto je absurdita, ktorá je názornou ukážkou toho, ako politici zneužívajú svoje postavenie: z medicínskeho problému, ktorému vôbec nerozumejú, urobili politiku. Následne bez odborných znalostí a porozumenia uvalili na celú spoločnosť nielen neprimerané devastačné opatrenia, ale svojim konaním vyvolali chaos a historicky bezprecedentný spoločenský konflikt.

Nie, koronavírus a rakovina nie je to isté. Vírus je mikrób, ktorý môže vyvolať infekciu, ktorá zabíja asi 0,3 % nakazených ľudí vo veku do 70 rokov a asi 2,7 – 4 % ľudí nad 70 rokov s pridruženými diagnózami. Rakovina je celá škála onkologických ochorení, z ktorých tie u nás najčastejšie, zabíjajú od zhruba 30 % žien s karcinómom prsníka po zhruba 50 % pacientov s rakovinou hrubého čreva a konečníka až po vyše 90 % pacientov s rakovinou pankreasu. Tušíte, pán Rybníček, čo by onkológovia dali za to, keby z ich pacientov umieralo iba tých 0,3 – 4 % ako je to pri ochorení COVID-19? Tušíte, aký obrovský rozdiel by to bol nielen pre trenčianske nemocnice, ale pre celé slovenské zdravotníctvo?

Nie koronavírus a rakovina nie je to isté. Človek, ktorý tvrdí opak, nemôže mať žiadne rozhodujúce kompetencie a dôveru verejnosti.

Primátor Trenčína sa tiež podľa svojich slov plánuje pred začiatkom školského roka stretnúť so všetkými pedagogickými aj nepedagogickými zamestnancami osobne. „Chcem sa pozrieť do očí každému jednému človeku, ktorý sa nechce dať zaočkovať. Chcem ho vidieť na vlastné oči. Chcem vidieť človeka, ktorý bude chodiť do práce medzi deti a nechce sa dať zaočkovať. Budem chcieť vedieť prečo,“ povedal Rybníček.

Tieto jeho slová sú zase názornou ilustráciou verejného zastrašovania a poruchy vnímania reality.

Primátor mesta sa síce môže osobne stretnúť so zamestnancami zo škôl a škôlok, ale nemôže ich k tomu osobnému stretnutiu donútiť a už vôbec ich nemôže nútiť k tomu, aby mu oni na jeho pokyn či žiadosť hovorili o svojich osobných záležitostiach, ktoré sa týkajú ich zdravia, názorov, vierovyznania alebo emócií. Ani keby sa stretol s každým osobitne v dostatočne zabezpečenom súkromí.

Ak by však primátor Trenčína skutočne prikročil k tomu, že by takto „úradne“ vyžadoval osobnú účasť nejakej skupiny slobodných ľudí na akejsi „spovedi“ s ním medzi štyrmi očami, verím, že Krajskej, prípadne Generálnej prokuratúre neujde takéto explicitné podozrenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a bude konať.

Aké medicínske (alebo aké vlastne iné?) kritériá dokáže a chce nastaviť primátor mesta, ktorý nerozumie rozdielu medzi vírusom, vírusovou infekciou a rakovinou a ktorý považuje vakcínu za liek, pre tých ľudí, ktorých sa zastrája „spovedať“ a „pozerať im do očí“, aby ho „presvedčili“ o svojich dôvodoch, že nie sú zaočkovaní alebo sa nechcú nechať očkovať vakcínou proti vírusu SARAS-CoV-2?

Iba politik, ktorý stratil kontakt s realitou a obhajuje defekty skupinového myslenia svojej bubliny, sa môže takto verejne priznávať k túžbe ponižovať a ovládať iných ľudí, viesť s nimi „úradný“ rozhovor o ich výsostne osobných záležitostiach a rozhodovať o ich osude.

Richard Rybníček týmto verejným vystúpením odkryl verejnosti svoje totalitné, patokratické myslenie a predstavy o svojej moci nad inými slobodnými ľuďmi a preto jeho, ako aj ľudí s podobným myslením a konaním, treba považovať za vážnu hrozbu pre slobodu a demokraciu v našej krajine.

 

Zdroj: YouTube Dr. Igor Bukovský – AKV


Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Zaujímavosti