VIDEO: Lipšic a jeho mopslík Šeliga v snahe diskreditovať vyšetrovanie kauzy manipulovania trestných konaní tvrdia, že špeciálneho prokurátora sleduje SIS a hovorí o dôležitom boji po vražde Kuciaka

17.09.2021 | 19:55
22
Šéf špeciálnej prokuratúry sa z posledných síl snaží za pomoci stáda verných novinárov očierniť všetkých, ktorí poukazujú na jeho možnú trestnú činnosť v súvislosti s manipulovaním trestných konaní v spolupráci s obvinenými vyšetrovateľmi Čurilla a spol. a s Mikulcom dočasne menovaným šéfom policajnej inšpekcie Scholtzom. Daniel Lipšic vyťahuje osvedčenú kartu podnikateľov Bödöra a Kočnera, vraždu Kuciaka a stavia sa do pozície hlavného bojovníka proti korupcii, zločinu a zlu.

Parlamentný výbor pre obranu a bezpečnosť sa dnes stretol, aby prerokoval aktuálnu situáciu v bezpečnostných zložkách. Výbor bol priestorom na to, aby sa poslanci mohli pýtať otázky na aktuálnu situáciu na inšpekcii či prokuratúrach. Boli tiež informovaní o situácii v policajnom zbore. Povedal to po rokovaní parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť Juraj Šeliga (Za ľudí). 

Výbor sa stretol, aby prebral aktuálnu situáciu v bezpečnostných zložkách. Jedným z bodov, ktorý prediskutoval, bol paragraf 363. Ten by sa nemal vzťahovať na zadržaných vyšetrovateľov NAKA Jána Čurillu, Pavla Ďurku a ďalších, pretože prípad dozoruje krajská prokuratúra, čo Šeliga považuje za nespravodlivé. 

"To som veľmi jasne tlmočil prvému námestníkovi, pretože pán Žilinka neprišiel, pretože to považujem za nespravodlivé, lebo Generálna prokuratúra je proti tomu a trvá na statuse quo, tak pre pána Haščáka alebo Pčolinsého môžeme 363 použiť, ale pre pána Čurilu a Ďurku nie?"

Generálny prokurátor Maroš Žilinka spomenutým paragrafom totižto zrušil obvinenie podnikateľovi Jaroslavovi Haščákovi či exriaditeľovi Slovenskej informačnej služby Vladimírovi Pčolinskému.

Podľa Šeligu tiež existujú indície o tom, že špeciálny prokurátor Daniel Lipšic je sledovaný Slovenskou informačnou službou.

Chce preto iniciovať mimoriadne rokovanie Osobitného kontrolného výboru Národnej rady na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby.

"V tejto súvislosti ešte dnes požiadam pána Saloňa (predseda parlamentného výboru na kontrolu činnosti SIS), aby zvolal mimoriadny výbor, pretože aby tu boli podozrenia, že špeciálneho prokurátora sleduje SIS, považujem za šialené," povedal. 

"Stali sa prípady aj mojich kolegov, ktoré mali podobný priebeh. Určite v tom bude konať aj policajný zbor," povedal k veci po zasadnutí výboru špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. "Ja osobne to riešiť nebudem, už som si na to v zásade zvykol," dodal. 

Lipšic pred piatkovým rokovaním Výboru Národnej rady pre obranu a bezpečnosť, na ktorý bol prizvaný, naznačil, že ho cestou prenasledovalo auto s neexistujúcimi 'ešpézetkami'.

„Slovensko stále považujem za bezpečnú krajinu. My sme napríklad mali sprievod z Pezinka vozidla s neexistujúcim evidenčným číslom vozidla,“ skonštatoval Lipšic. Nepovedal konkrétne, kto ho sledoval, no je presvedčený, že mnohé z udalostí, ktoré sa v posledných dňoch udiali pri vyšetrovaní veľkých káuz, organizuje tajná služba.

Špeciálny prokurátor nekomentoval, či si auto, ktoré ho sleduje, všimol v piatok po prvý raz. „Nebudem to komentovať. Už to ale prekročilo určitú mieru,“ dodal Lipšic.

Lipšic naznačuje, že ho po ceste z Pezinka sledovali:

Lipšic poslal Borisovi Kollárovi odkaz za jeho slová o čurillovskej mafii

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic vyzval predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina), aby sa ospravedlnil obvinenému vyšetrovateľovi Jánovi Čurillovi a jeho rodine za výroky o „čurillovskej mafii“. Informuje na svojom portáli denník SME.

Predseda parlamentu to uviedol dnes na tlačovej besede. Lipšic na svojom profile na sociálnej sieti zdôraznil, že obvinený vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Ján Čurilla viedol úspešné vyšetrovanie proti zločineckým skupinám piťovcov a takáčovcov.

„Vyšetrovateľ NAKA podplukovník Ján Čurilla viedol úspešné vyšetrovanie proti zločineckým skupinám Piťovcov a Takáčovcov. Vyšetroval viaceré ťažké prípady brutálnych vrážd – medzi inými prípad mladej ženy, ktorá bola týždeň pred svadbou (a v druhom stave) brutálne znásilnená a zavraždená pred viac ako 20 rokmi pri Trenčíne. Len vďaka jeho presvedčeniu a “tvrdohlavosti” sa podarilo desať rokov po skutku tento ohavný zločin objasniť,“ pokračoval Lipšic s tým, že Ján Čurilla celý svoj profesný život proti mafii bojoval.

„Vďaka Jánovi Čurillovi sú ulice našich miest bezpečnejšie. Verejne vyzývam predsedu Národnej rady Borisa Kollára, aby sa ospravedlnil Jánovi Čurillovi a jeho rodine za výroky o “čurillovskej mafii”. Vyšetrovateľ Ján Čurilla totiž celý svoj profesný život proti mafii bojoval!“ dodal na záver svojho príspevku Lipšic.

Vyšetrovateľ inšpekcie začiatkom týždňa vydal uznesenie o začatí trestného stíhania a vzniesol obvinenia voči dvom príslušníkom Národnej kriminálnej agentúry Jánovi Čurillovi a Pavlovi Ďurkovi pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločin marenia spravodlivosti formou spolupáchateľstva.

Inšpekcia ministerstva vnútra obvinila aj ďalších dvoch zadržaných vyšetrovateľov NAKA Milana Sabotu a Štefana Mašína zo zneužitia právomocí verejného činiteľa.

Obvinili tiež dočasného šéfa policajnej inšpekcie Petra Scholtza, a to zo zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti. Všetkých piatich vzal Okresný súd Bratislava III do väzby.

 

Juraj Šeliga (Za ľudí) hovorí o indíciách, že špeciálneho prokurátora sleduje SIS:

Poslanec Pčolinský po rokovaní výboru o vojne v bezpečnostných zložkách:

Vyjadrenia ďalších politikov po parlamentnom výbore:

Vyjadrenie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) k aktuálnej situácii v bezpečnostných zložkách:

Zdroj: hnonline.sk / InfoVojna / YouTube


Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Zaujímavosti