VIDEO: Koaličný poslanec Viskupič z SaS nerešpektuje vládne nariadenia o povinnej registrácii po prekročení hranice. Pellegrini vyzýva na dodržiavanie obmedzujúcich a šikanizujúcich nezmyslov

25.10.2021 | 06:40
6
Pri ceste do zahraničia sa Marián Viskupič nezaregistroval do e-Hranice a nešiel ani do povinnej karantény.

Kto pricestuje na Slovensko zo zahraničia, musí sa zaregistrovať do systému eHranica. Bez výnimky. Očkovaným stačí raz za polroka, neočkovaným zakaždým pri prekročení hraníc. Zistili sme, že tento pársekundový úkon robí niektorým politikom vážne problémy.

Momentálne neexistuje výnimka z registrácie do eHranice. Bez ohľadu na to, aký bol účel cesty. Dokonca ani využitie diplomatického pasu politika neoslobodzuje od povinností, ktoré sú vo vyhláške k hraniciam.

Náhodná anketa na chodbách parlamentu priniesla zaujímavé momenty, vrátane priznania neočkovaného poslanca z SaS Mariána Viskupiča. Pri ceste do zahraničia sa nezaregistroval do e-Hranice a nešiel ani do povinnej karantény. Niekoľkokrát navštívil svoju matku na Morave.

Reportáž TV Markíza:

Poslanec Marián Viskupič sa ospravedlnil za porušenie covidových pravidiel. Je pripravený znášať sankcie. Na odstúpenie z funkcie šéfa výboru, ale dôvod nevidí.

„Priznám sa, že skutočne som to ani nevnímal, ako cestu do zahraničia. Podcenil som to, že ako nezaočkovaný by som sa mal zahlásiť do eHranice a nastúpiť na päťdňovú karanténu, ktorú by som mal následne ukončiť PCR testom,“ povedal Viskupič.

Viskupič okrem poslaneckého postu, predsedá aj výboru pre financie a rozpočet. Podľa Pellegriniho je potrebné, aby politici dodržiavali pravidlá, ktoré vyžadujú od ľudí. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) necháva vyvodenie zodpovednosti na jeho uváženie.

Viskupič odchod z postu predsedu výboru teraz nezvažuje, podpory sa dočkal aj od svojho straníckeho šéfa Sulíka.

Podľa Petra Pellegriniho (Hlas-SD) by mal zvážiť odchod z funkcie predsedu parlamentného výboru. Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) sa svojho poslanca zastal, na odchod z funkcie dôvod nevidí.

Viac v reportáži TV Markíza:

Pozrite si aj reportáž RTVS:

Viskupič odmieta aj očkovanie, pretože sa stará o svoju imunitu. Rado Baťo ho označil za hňupa

Poslanec SaS Marián Viskupič začiatkom septembra na sociálnej sieti oznámil, že je nezaočkovaný. Uviedol tiež, že už sa zmieril s tým, že pre množstvo ľudí bude „dezolátom“ či „tupelom“. Tvrdí, že sa snaží zdravo žiť a stará sa o svoju imunitu, napriek tomu, že dnes poznáme kvantum prípadov, keď na covid-19 doplatili aj zdraví jedinci s dobrou imunitou.

„Byť nezaočkovaný prináša určité riziko, byť zaočkovaný tiež prináša určité riziko. V živote je to skrátka tak,“ napísal.

„Som presvedčený, že práve vzájomný rešpekt a pravdivosť voči sebe i okoliu, ale i voči covidu je cesta von z covid krízy. Zaočkovať sa musí byť slobodné rozhodnutie každého človeka a rozhodnutie sa nezaočkovať treba rešpektovať,“ tvrdí Viskupič.Na status Mariána Viskupiča reagoval aj Rado Baťo, manžel šéfky Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv. „Človek, ktorý nerozumie ani základom pravdepodobnosti, filozofuje na úrovni dvanásťročného záškoláka, nie je schopný nájsť si ani elementárne zdroje informácií o téme, o ktorej píše. A ešte sa cíti ako hrdina, ktorý pláva proti prúdu. A že prečo zomrelo už 12,5-tisíc ľudí na Slovensku. Kvôli nezodpovedným hňupom, ako ste vy.“

Zdroj: tvnoviny.sk (1), (2) / spravy.rtvs.sk / InfoVojna


Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Zaujímavosti