VIDEO: Farizeji vo vládnej koalícii a personálna politika OĽaNO

14.07.2020 | 12:35 Politický analytik a publicista Roman Michelko komentuje udalosti na slovenskej politickej scéne.

Šeligovo megafarizejstvo sa prejavilo v plnej nahote. Hlina vedel prečo niečo také vyrazil, ako špinavé prádlo. Naozaj si o svojich voličoch myslia, že sú úplne blbí? To čo predviedli pri odvolávaní Kollára, je vrchol pokrytectva. Koho to môže presvedčiť? Ak by boli naozaj principiálni, tak by sa dohodli s opozíciou a Kollára by naozaj odvolali. To by však museli disponovať niečím, ako charakterom a to im naozaj nehrozí, niečo také nikdy nemali a nebudú mať.

Matovič by aj po odchode Kollára nemal inú šancu len pokračovať v koalícii, iste, nepáčilo by sa mu to, ale nič by s tým nemohol urobiť. Museli by mať guráž ustáť búrku v koalícii, ale potom by v koalícii mohli nastať zmeny. Na to by však museli mať aspoň elementárne sebavedomie, politické líderstvo a nie len zbabelé podrazáctvo, ktoré je na smiech každému. Inak SaS sa totálne strápnila už len tým, že žiadali odchod Kollára a pritom ich nominant Klus, mal rovnakú škandalóznu plagiátorskú kauzu a je pritom dvojka na zahraničí. Vôbec im to nie je trápne? Asi naozaj nemajú kúsok súdnosti a ani si neuvedomujú, ako sa zhadzujú. Ako to skončilo?

Zlyhala aj opozícia. Len 5 poslancov hlasovalo za, z toho minimálne dvaja z koalície. Je to fatálne zlyhanie aj opozície = Smeru, ĽSNS, ale aj Pelleho 11-stky.

Personálna politika OĽANO je čistá katastrofa, medzi kandidátmi prednostov OU sú aj realiťáci, výrobcovia okien a iné bizardné figúrky. V Gelnici nominovali na prednostu OU osobu, ktorá kandidovala do parlamentu za stranu Vlasť. To je naozaj absurdné.

No a nakoniec morálny etalón dneška Andrej Kiska, podporil na šéfku Za ľudí kandidátku Remišovú. Vôbec nepochopil, že sa to nehodí. Chce zmeniť otvorenú voľbu na inauguráciu. Juraj Šeliga a Miroslav Kollár - ďalší dvaja kandidáti sa cítia podvedený a pokladajú to za hrubé porušenie rovnosti zbraní.

Zdroj: YouTube Roman Michelko


Zaujímavosti