VIDEO: Delta je tu dva mesiace a žiadna katastrofa sa nekoná. Koronavírusom sme významne premorení. Testovaním sme nikoho neuzdravili, tvrdí analytik Bošnák

18.10.2021 | 14:00
15
Ako budú vyzerať Dušičky v tretej vlne? S analytikom Ivanom Bošňákom sa v relácii Tak takto?! na TA3 rozprávala moderátorka Anka Žitná.

Už dva mesiace fungujeme s plne prepuknutou Delta mutáciou koronavírusu. Počty ľudí s pozitívnym výsledkom testu sa síce denne rátajú v stovkách, ale analytici nevidia dôvod na paniku. Do nemocníc ide zhruba iba päť percent z pozitívnych, na lôžkach covid oddelení leží menej ako 900 pacientov a hospitalizácie sú krátke. Deti sú v školách, v karanténe je iba 5 percent tried.

Hosť pondelkovej relácie Tak takto?! hovorí, že všetky kritické parametre sú prekvapivo nízke, situácia v regiónoch kulminuje a očakáva, že sa môže veľmi rýchlo ukázať, že máme veľmi premorené obyvateľstvo.

O tom, čo hovoria čísla o vývoji pandemickej situácie a aké vyhliadky nás očakávajú na Dušičky sa s analytikom Ivanom Bošňákom rozprávala moderátorka Anka Žitná:

Zdroj: ta3.com


Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Zaujímavosti