VIDEO: Ďalšie odhalenie o iniciatíve Za slušné Slovensko sa nekoná… bývalý organizátor skončil skôr ako začal

10.10.2019 | 15:50 Namiesto zodpovedania mnohých otázok tak jeho štart, krátka „kariéra“ či koniec vytvára priestor na ďalšie otázky a špekulácie.

Zhruba pred dvoma týždňami avizoval piešťanský organizátor protivládnych protestov prílev negatívnych informácii, ktoré mali nadobro zmeniť pohľad Slovákov na iniciatívu Za Slušné Slovensko. Na začiatku stálo emotívne video, neskôr ho doplnili dva obsahovo suché blogy a následne, ehm, sa už neudialo nič a Roman Mancel v nedeľu oznámil, že so svojimi aktivitami v tomto smere končí.

V už spomínanom štartovacom videozázname bývalý člen ZSS sľuboval, že vďaka nemu pochopíme, že iniciatívu okolo Juraja Šeligu riadili ľudia zvonka, že niektorí organizátori blízko vedenia boli zmanipulovaní štatisti, že bežní ľudia na námestiach boli oklamaní a v súvislosti s agendou občianskeho hnutia prezradil aj existenciu plánu prevziať moc v krajine.

 

Rovnako sme mali pochopiť nečakané zrušenie bratislavského protestu, to, prečo ľudia z iniciatívy skončili u Kisku a prečo sa upustilo od požiadavky vypísania predčasných volieb.

Verejnosť ale i novinári po týchto burcujúcich slovách celkom logicky očakávali, že budú konfrontovaní s množstvom faktov, ktoré podporia doterajšie podozrenia a otvoria dvere k ďalším.

A chvíľu to vyzeralo tak, že k tomu skutočne príde. Dojem tiež umocňovalo Mancelovo postavenie insidera, konzistentné vystupovanie a šľachetné motívy, ktoré dávali zmysel. Zdanie ale klamalo a v dvoch extrémne dlhých blogoch (dnes už vieme, že nový nepríde) sa nenašlo nič. Respektíve nič, čo sa neriešilo už aj na Matovičových tlačovkách za masovej prítomnosti kamier alebo inak povedané, nič čo by korešpondovalo s rozmerom pôvodných očakávaní.

Náš priebežný dojem z Mancelových blogov sa teda ukázal ako správny a dieru do sveta chlapík z kúpeľného mesta neurobil a zrejme ani neurobí. Prednedávnom totiž na svojom facebookovom účte publikoval video, v ktorom sa nechal počuť, že so svojimi výstrelmi do radov bývalých spolupracovníkov končí.

„Dobrý deň, v posledných dňoch som veľa premýšľal a spravil som rozhodnutie. Toto video je moje posledné. Onedlho vypnem stránku odboj.eu a aj facebookovú stránku a konečne sa začnem venovať koníčkom, práci, priateľom a rodine. Možno sa dostanem k svojej starej diplomovke a napíšem knižku alebo si nájdem nejaké nové hobby. Či toto niekto chápe alebo nie, čo si o tom pomyslí alebo o mne, je mi to úplne jedno a na prípadné otázky nebudem reagovať teraz, pred voľbami alebo po voľbách. Odo mňa je to všetko, žite dlho a dobre. Ahojte,“ povedal doslovne Mancel.

Namiesto zodpovedania mnohých otázok tak jeho štart, krátka „kariéra“ či koniec vytvára priestor na ďalšie otázky a špekulácie. Na čo bolo jeho celé účinkovanie dobré, netušíme, no zlatá medaila v kategórii Najnudnejší whistleblower patrí nateraz právom do jeho rúk.

Zdroj: denniks.sk


Program rádia

  • Bez programu

Zaujímavosti