VIDEO: Čaputová skritizovala nekoncepčný prístup Matoviča k riešeniu pandemickej krízy a postavila sa za dobrovoľnosť testovania

24.11.2020 | 17:00
26
Prezidentka Zuzana Čaputová požiadala premiéra o pokojný, vecný a pragamtický prístup v riešení koronakrízy.

Prezidentka Zuzana Čaputová sa po stretnutí s premiérom Igorom Matovičom vyjadrila k aktuálnej situácii. Skritizovala udalosti posledných dní, spory v koalícii aj nekoncepčný prístup k riešeniu pandemickej krízy. Žiada pokoj a vecnosť. Vládna koalícia by podľa nej aj napriek rozdielnosti názorov mala vedieť spolupracovať. Podotkla, že Slovensko potrebuje zodpovedných politikov.

“S Covidom žijeme na Slovensku už deväť mesiacov. Niektorí stratili prácu, niektorí museli siahnuť na svoje úspory, niektorí o nich úplne prišli,” začala prezidentka s tým, že má pochopenie pre tých, ktorí strácajú nádej.

“Je čas na zmenu prístupu,” myslí si prezidentka. Politici z vládnej koalície podľa nej musia dokázať spolupracovať, musia vedieť ťahať za jeden koniec a musia svoje rozhodnutia konzultovať s odborníkmi.

Prezidentka musí ďalšie kolo plošného testovania rešpektovať, je však za jeho dobrovoľnosť. “Ďalšie zahrávanie sa s trpezlivosťou ľudí si už nemôžeme dovoliť,” myslí si.

“Slovensko potrebuje pokojný, vecný a pragmatický prístup,” dodala Čaputová s tým, že práve o to premiéra požiadala.

Slovenská hlava štátu je zároveň presvedčená, že akceptovanie opatrení zo strany občanov treba dosiahnuť nie hrozbami či presvedčivými dôvodmi.

Domnieva sa, že by pomohli jasné argumenty o vhodnosti konkrétnych návrhov. Tiež by podľa nej pomohlo pochopenie zmyslu a významu každého kroku, lebo ďalšie zahrávanie sa s trpezlivosťou ľudí si už nemožno dovoliť.

„Chcem byť nápomocná v boji s pandémiou, sama však potrebujem poznať a dôverovať riešeniam, ktoré nám majú v boji s pandémiou pomôcť. Som teda presvedčená, že je potrebná zmena prístupu,“ upozornila prezidentka.

Prezidentka sa v utorok stretla s premiérom, aby sa porozprávali a oboznámila ho s jej postom. Čaputová si uvedomuje, že COVID-19 zasiahol Slovensko s krízami aj v iných oblastiach a že miera problémov, ktorým vláda čelí, je nebývalá a nemá v histórii obdobu.

 

 

Zdroj: ta3.com / cas.sk / YouTube


Zaujímavosti