VIDEO: Boris Kollár ostro kritizoval Progresívne Slovensko a bránil Le Penovú aj Salviniho

13.05.2019 | 19:14 Predseda hnutia Sme Rodina uviedol, že keď chce jeho hnutie chrániť tradície, európske hranice či rodiny, prídu takzvané „elity" a začnú nálepkovať.

Šéf Sme Rodina Boris Kollár dnes ostro kritizoval hnutie Progresívne Slovensko. Stalo sa tak po návšteve francúzskej pravicovej političky Marine Le Penovej.

Kollár: Vedeli len osočovať a hejtovať

Pred bratislavským Grand Hotelom, kde sa konferencia uskutočnila protestovali proti ultranacionalistickej a ultrapravicovej politike. Zhromaždenia sa zúčastnili aj slovenskí politici ako Miroslav Beblavý zo strany Spolu či Ivan Štefunko z Progresívneho Slovenska.

"Neboli ochotní s nami debatovať, my sa ich nebojíme, prišli sme k nim. Priniesli sme im francúzske croissanty, vedeli len osočovať a hejtovať. Vyzývali vlastných sympatizantov, aby klamali a podvádzali," povedal Kollár. Dodal, že progresívci ešte ani neuchopili moc a už klamú. "Čo budú potom robiť, keď budú pri moci?"

Reakcia Ivana Štefunka

Štefunko v reakcii povedal pre HN, že nikto z Progresívneho Slovenska ani z hnutia spolu žiadne neprístojnosti na proteste nerobili.

"Som presvedčený že z našej partie nikto nič nerobil. Ja som za to aby sa protestovalo pri všetkej slušnosti. K výrokom pána Kollára sa nechcem vyjadrovať, jednoducho toto bol ideologický stret," povedal Štefunko.

Kollár: Európsky dom chceme opraviť, nie zbúrať

Európsky dom nechceme zbúrať a opustiť ho, chceme ho opraviť. Vyhlásil na pondelkovej konferencii hnutia Európa národov a slobody v Bratislave poslanec Národnej rady SR Boris Kollár. Na stretnutí odmietla vystúpenie z Európskej únie aj predsedníčka francúzskeho Národného frontu Marine Le Penová s tým, že chce zmeniť Európu zvnútra.

Kollár uviedol, že keď chce jeho hnutie chrániť tradície, európske hranice či rodiny, prídu takzvané „elity" a začnú nálepkovať. „Z noci na ráno sme sa stali extrémistami," povedal na konferencii líder hnutia Sme rodina. Pod slovom extrémizmus si však Kollár predstavuje politickú moc, ktorá sa už 30 rokov strieda a „extrémne kradne, klame a podvádza národ," vyhlásil. Vyzval k návratu ku koreňom a k „zdravému rozumu".

Le Penová prehlásila, že v Európe je potrebná veľká politická zmena

„Európa totiž v súčasnosti odopiera národom mať svoju vlastnú existenciu a vlastný názor. Toto národy a ľudia, samozrejme, odmietajú. Naďalej sa politika robí v prospech oligarchov. Je veľmi dôležité, aby tieto európske voľby nastolili rovnováhu medzi národmi a globalizáciou," vyhlásila. Zároveň skonštatovala, že nie je za vystúpenie z Európskej únie, pretože nastali nové možnosti, ako zmeniť Európu zvnútra.

 

Zahraniční účastníci konferencie akcentovali svoj politický program, stojaci na odmietaní migrácie do Európskej únie. Za dvoch najväčších nepriateľov Európy označil líder gréckej strany Nová Pravica Failos Kranidiotis globalizáciu a neoliberálov. Na stretnutí Za Európu suverénnych národov hostila parlamentné hnutie Sme rodina zástupcov hnutia Európy národov a slobody z Francúzska, Grécka a Rakúska.

Zdroj: hnonline.sk / 24hod.sk


Program rádia

  • Bez programu

Zaujímavosti