VIDEO: Austrálska polícia útočila na ľudí protestujúcich proti koronavírusovým obmedzeniam pohybu

13.09.2020 | 17:57 Melbournská polícia tvrdí, že protestujúci boli agresívni a hrozili policajtom násilím.

Polícia v austrálskom meste Melbourne v nedeľu zatkla najmenej 70 z 250 protestujúcich, ktorí nedodržali nariadenie o obmedzení pohybu a zorganizovali nelegálny protest voči opatreniam na boj proti novému druhu koronavírusu, informovala agentúra AFP.

Protest podľa AFP na sociálnych sieťach podporili isté skupiny konšpirátorov.

"Mnohí protestujúci boli agresívni a hrozili policajtom násilím," uviedla v správe miestna polícia. V dôsledku toho zatkla najmenej 74 ľudí, pričom 176 osôb pokutovala.

Protestujúci nesúhlasia s dlhodobým obmedzením pohybu v druhom najväčšom meste Austrálie. Od pondelka (14. septembra) budú síce v štáte Viktória platiť miernejšie opatrenia, avšak podľa niektorých miestnych obyvateľov sú naďalej príliš prísne - čas, ktorý budú môcť obyvatelia Melbourne denne stráviť vonku, sa predĺži len o hodinu, a to celkovo na dve hodiny. Nočný zákaz vychádzania sa skráti o hodinu, uviedla agentúra Reuters.

"Sú to malé kroky, ale sú bezpečné a absolútne vhodné. Počty (nových prípadov nákazy) síce klesajú, ale sú (naďalej) príliš vysoké pre úplne otvorenie (štátu)," uviedol v nedeľu premiér štátu Viktória Daniel Andrews.

Počas menších protestov v sobotu zatkla miestna polícia 14 osôb.

Zdroj: cas.sk / YouTube

Články súvisiace s tematikou:


Program rádia

  • Bez programu

Zaujímavosti