Vakcinačný apartheid a segregácia neočkovaných: EÚ otvorí hranice členských krajín pre všetky úplne zaočkované osoby

19.05.2021 | 17:19
15
Diplomati v Bruseli sa dohodli aj na zmene kritérií v oblasti počtu nových prípadov, ktorý musí krajina dosiahnuť predtým, ako bude vyhlásená za rizikovú pre členské krajiny EÚ.

Diplomati členských krajín EÚ sa v stredu v Bruseli dohodli, že hranice eurobloku by sa mali znovu otvoriť pre cestujúcich, ktorí sú úplne zaočkovaní proti novému typu koronavírusu.

O tejto záležitosti rokoval Výbor stálych predstaviteľov vlád členských štátov EÚ (COREPER) na svojom pravidelnom pracovnom stretnutí.

Diplomati v Bruseli sa dohodli aj na zmene kritérií v oblasti počtu nových prípadov, ktorý musí krajina dosiahnuť predtým, ako bude vyhlásená za rizikovú pre členské krajiny EÚ. Krajina bude vyradená z tzv. zeleného zoznamu, keď za obdobie dvoch týždňov zaznamená viac ako 75 prípadov na 100.000 obyvateľov. Doteraz bol tento limit 25 prípadov, pripomína AFP.

Toto opatrenie podľa AFP môže otvoriť cestu do EÚ pre cestujúcich z viacerých krajín a regiónov ako doteraz.

O nových uvoľňovacích opatreniach v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 budú diskutovať aj premiéri a prezidenti členských krajín EÚ na budúcotýždňovom mimoriadnom summite (24.-25. mája) v Bruseli.

Zdroj: cas.sk

Zobraziť ďalšie

Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Zaujímavosti