V USA zavraždili vedca, ktorý skúmal koronavírus a bol na stope významného objavu

07.05.2020 | 19:47
Tridsaťsedemročný Bing Liu skúmal bunkové mechanizmy koronavírusovej infekcie a údajne bol na stope významného objavu.

V americkom Pittsburghu zastrelili vedca, ktorý bol podľa svojich kolegov na stope "veľmi významným objavom" vo výskume koronavírusu. Profesor čínskeho pôvodu Bing Liu zomrel vo svojom byte. Polícia potom neďaleko našla telo pravdepodobného vraha. Motív činu zatiaľ nie je jasný. Expertovi spolupracovníci sľubujú, že jeho prácu dokončia, píše server idnes.cz.

O úmrtí svojho kolegu informovala Pittsburghská univerzita, ktorá sľubuje, že dokončí jeho výskum, aby uctila jeho odborné kvality.

Tridsaťsedemročný Liou skúmal bunkové mechanizmy koronavírusovej infekcie a údajne bol na stope významného objavu.

"Bol trpezlivý, inteligentný a veľmi vyzretý. Bude nám veľmi chýbať," odkazuje univerzita a pozostalým vyjadrila úprimnú sústrasť.

Vedec po sebe zanechal manželku, ktorá v čase incidentu nebola doma, a rodičov žijúcich v Číne.

Podľa CNN Liou zomrel cez víkend vo svojom byte po tom, čo na neho vrah vypálil niekoľko rán a zasiahol ho do hlavy, krku, hrudníka a ďalších častí tela.

Vyšetrovatelia pracujú s možnosťou, že zosnulý útočníka poznal.

Motív vraždy nie je známy a jasné nie je ani to, aký bol medzi oboma mužmi vzťah. Podľa stanice NBC išlo o štyridsaťšesťročného Chaa Ku. Jeho telo sa neskôr našlo v neďaleko stojacom aute. Polícia uviedla, že útočník zrejme spáchal samovraždu.

Zdroj: konzervativnyweb.sk


Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Zaujímavosti