Trestný čin šírenia nepravdivej informácie je absurdnosť, reaguje na Kolíkovej šialený návrh generálny prokurátor Žilinka

03.12.2021 | 17:55
20
Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková v stredu predstavila návrh novely Trestného zákona, ktorej súčasťou má byť nová skutková podstata trestného činu "šírenia nepravdivej informácie".

Nová skutková podstata trestného činu "šírenia nepravdivej informácie" navrhovaná v rámci novely Trestného zákona je pre svoju neurčitosť a nedokázateľnosť odborne nenáležitá. V stanovisku na sociálnej sieti to uviedol generálny prokurátor Maroš Žilinka.

"Nová skutková podstata trestného činu navrhovaná ministerstvom spravodlivosti je pre svoju absurdnosť, neurčitosť a prakticky nedokázateľnosť jej znakov odborne nenáležitá a súčasnému stavu spoločnosti neadekvátna," spresnil Žilinka.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková v stredu (1. 12.) predstavila návrh novely Trestného zákona. Po novom chce presadiť výraznejšie využívanie alternatívnych trestov namiesto odňatia slobody či rozlišovanie užívateľov od výrobcov drog. Okrem iného by mohlo byť dôvodom na udelenie vyššieho trestu spáchanie trestného činu pre výkon povolania.

Návrh upravuje aj problematiku sexuálnych trestných činov či šírenia dezinformácií. Tiež navrhuje zvýšiť spodnú hranicu malej škody z pôvodných 266 na 500 eur. Okrem iného sa v rámci nej navrhuje zavedenie nového trestného činu šírenia nepravdivej informácie.

Viac v článku TU.

Zdroj: info.sk / InfoVojna


Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Zaujímavosti