Szoltész by za svoje rasistické slová voči Slovákom dostal v nacistickej NSDAP vysoké stranícke vyznamenanie

16.09.2020 | 11:39 Poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) vo svojom fejtóne reagoval na riaditeľa Investigatívneho Centra Jána Kuciaka, bývalého redaktora TV JOJ, ktorý opäť dehonestoval Slovákov.

Liberálno-pravicový novinár Arpád Soltész vyhlásil, vraj Slováci sú "šváby" Európy. Krásny príklad toho, ako zahníva slovenský liberalizmus.

1. Predtým o našom národe Soltesz hovoril ako o "čvarge z východnej Európy", teraz už kompletne prešiel na Hitlerov slovník a prirovnáva nás k hmyzu, ktorý väčšinou ľudia túžia vykynožiť.

2. A aby bol kontext úplne jasný, pán Soltész dodáva, že by bolo super, ak by nás okupovalo Nemecko, pretože sme vraj málo civilizovaní. Opäť nápadná zhoda s nacistickým naratívom, podľa ktorého nemecká, resp. árijská nadradená rasa musí ovládnuť slovanských "barbarov".

3. Za tieto rasistické slová by pán Soltész určite dostal v NSDAP vysoké stranícke vyznamenanie, ale dnes sa všetci tvárime, že toto je slovenský liberalizmus a že najmodernejšie na svete je kopať do vlastného národa. Absurdné!

4. Poznáte môj názor na slobodu slova. Odmietam kriminalizovať iné názory - mňa samého roky prenasleduje polícia iba preto, že som ľavičiar a mám úctu k našim sovietskym osloboditeľom.

5. Preto nebudem dávať na pána Soltésza trestné oznámenie, ale pripomínam, že ak niekto šíri rasovú nenávisť voči akémukoľvek národu, vrátane slovenského, je na to v trestnom zákone relatívne vysoká trestná sadzba.

6. A keďže viem, že príslušníci NAKA čítajú moje statusy, týmto im odkazujem - je vašou úradnou povinnosťou konať. Pán Soltész má slovník typického nacistu.

7. Mimochodom, viete, prečo sú Slováci podľa Soltésza “šváby“? Pretože sme mierumilovní. Pretože sme vraj v dejinách s výnimkou SNP nebojovali. Pretože nebojovať s inými národmi je vraj zlé a zbabelé.

8. Ja len, že slovenský národ skutočne nikdy nikoho nedobýjal. Na rozdiel od tých Soltészových úžasne civilizovaných Nemcov sme nevraždili desiatky miliónov ľudí, aby sme ovládli svet. Na rozdiel od Belgičanov sme nezamordovali 15 miliónov Konžanov.

9. Na rozdiel od Angličanov sme nevymysleli koncentračné tábory a nemasakrovali Indov. A na rozdiel od Američanov sme nevraždili milióny vo Vietname, Iraku či Latinskej Amerike. My, Slováci nevraždíme iné národy, takže nás Arpád Soltész považuje za menejcenných a prirovnáva nás k švábom. Nie je to choré?

10. V skutočnosti sa Slováci vždy vedeli postaviť za svoj národ. Ľudovít Štúr povstal v 1848, Milan Rastislav Štefánik sa za národ postavil v 1918, Gustáv Husák v SNP v 1944, Alexander Dubček v 1968. Toto sú Slováci - vlastné si bránime, cudzie nechceme. Sme hrdinský národ.

11. Ale áno, sme národ holubíc. Národ mierumilovný, národ pokojný. Nechceme dobývať, nechceme ubližovať iným, nechceme mordovať iné národy. A to je akože podľa slovenského liberalizmu zlé?

12. Preboha, veď to je tá najkrajšia vlastnosť nášho národa - sme mierumilovný národ! Buďme na to hrdí! Ako písal už Ján Kollár, toto je "cnosť, ktorú by sa mali všetky ostatné národy od slovenského národa učiť."

13. Je neakceptovateľné, aby slovenskí liberálni novinári používali takýto nacistický slovník voči slovenskému národu. Je to hlúpe, neúctivé a nenávistné. A je to vizitka celého hnutia, ktoré si hovorilo Slušné Slovensko, pretože Arpád Soltesz stál v prvej línii tohto hnutia.

14. Spomeňte si. Igor Matovič dnes vládne iba kvôli vražde Jána Kuciaka. Ako to vyjadril on sám, k moci ho vytiahol "míľnik, ktorý sme dosiahli vraždou Kuciaka".

15. Vďaka tejto vražde spustili neuveriteľnú hystériu a lynčovali vtedajšiu vládu Roberta Fica, aj keď sa ukázalo, že tá za nič nemohla.

16. Typický Majdan. Mediálna kampaň, profesionálna organizácia demonštrácií, agresívne mimovládky, úniky z trestných spisov, účelová diskreditácia, dokonca propagandistické filmy a seriály.

17. Jeden z tvorcov tejto nenávistnej mašinérie bol Arpád Soltesz. Autor filmu Sviňa, ktorý pred voľbami vytvoril ilúziu, že politici Smeru dali pokyn k zavraždeniu Kuciaka - typický propagandistický film, ktorý mal vyvolať číru nenávisť voči politickému oponentovi.

18. Čiernobiely svet, dobro a zlo, zosobnenie nepriateľa. Celé postavené na lži. Nenávistnej lži. Takéto propagandistické diela tvorili kedysi nacisti proti Židom. A teraz ich využívajú slovenskí liberáli - na ovládnutie štátu.

19. Výsledok je vláda Igora Matoviča. A ľudia, čo naleteli, dnes sklamane krútia hlavou. Podviedli ich. Takí ako Arpád Soltész. Vyvolali vlnu nenávisti voči vláde Roberta Fica a dnes ďalej živia chorú nenávisť voči Slovákom.

20. Arpád Soltész sa vždy správal ako typický nacista. Ale dnes už prekračuje všetky hranice. Rovnako ako Matovič, rovnako ako celé toto nenávistné hnutie.

Neporazíme ich nenávisťou, porazíme ich láskou - k vlasti. My si na rozdiel od nich Slovensko vážime. My si na rozdiel od nich vážime mier!

Zdroj: Facebook Ľuboš Blaha


Program rádia

  • Bez programu

Zaujímavosti