Spevák Rastislav Rogel ani ďalší dvaja obvinení z akcie Šašovia nejdú do väzby

14.08.2020 | 10:05 Všetkých troch zadržala polícia v rámci akcie Šašovia v utorok a obvinila zo zločinu výroby extrémistických materiálov.

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica, nezobral do väzby troch členov extrémistickej skupiny, herca a speváka kapely Krátky proces Rastislava Rogela s Karolom P. a Tomášom F.

Všetkých troch zadržala polícia v rámci akcie Šašovia v utorok a obvinila zo zločinu výroby extrémistických materiálov. Vyšetrovať ich budú na slobode. Rozhodnutie je právoplatné.

Ako konštatoval prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry, sudca v plnom rozsahu vyhovel jeho návrhu, čo znamená, že konštatoval dôvodnosť preventívnej väzby, pričom obvinených ponechal na slobode, pri nahradení väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka a uložením primeraných povinností a obmedzení. Sťažnosť preto nepodal.

"Tento postup navrhol prokurátor v už podanom návrhu na vzatie do väzby - uloženie zákazu vycestovať do zahraničia, uloženie zákazu kontaktu s ďalšími spoluobvinenými. Samotní obvinení nad rámec návrhu prokurátora navrhli ešte širší rozsah obmedzení a povinností, ako napríklad zákaz realizovať a zúčastňovať sa na vystúpení hudobnej skupiny Krátky proces, zákaz vyrábať propagačný materiál skupiny, povinnosť dočasne pozastaviť činnosť jej internetových stránok," konštatovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková s tým, že všetky tieto povinnosti a obmedzenia im sudca aj uložil.

V prípade je obvinených celkovo deväť osôb, z toho jeden občan Českej republiky. Na Slovensku bolo zadržaných osem osôb, päť prepustil vyšetrovateľ so súhlasom prokurátora na slobodu.

Takto priviedli trojicu hudobníkov pred súd:

Zdroj: hnonline.sk / tvnoviny.sk

Články súvisiace s tematikou:


Zaujímavosti