Smer očakáva, že polícia prešetrí, či Truban predával drogy

09.08.2019 | 18:26 Podozrenie podľa Smeru-SD vyplýva z internetovej komunikácie, pričom k jej autenticite sa podľa strany Truban priznal.

Strana Smer-SD očakáva, že polícia a prokuratúra prešetria, či predseda mimoparlamentného Progresívneho Slovenska (PS) Michal Truban obchodoval s tvrdými drogami. V piatok o tom informoval vedúci tlačového oddelenia strany Ján Mažgút.

Podozrenie podľa Smeru-SD vyplýva z internetovej komunikácie, pričom k jej autenticite sa podľa strany Truban priznal.

"Obhajoba pána Trubana, že s predajom päť gramov bieleho len žartoval, je po jeho priznaní sa z užívania tvrdých drog nedôveryhodná," uviedol Smer.

"Ja som nikdy v živote drogy nepredával, ani som nič podobné nerobil...ani som nikdy drogy nepestoval," reagoval ešte tento týždeň líder PS. Truban sa priznal k opakovanému užívaniu marihuany a tvrdí, že pred 12 rokmi vyskúšal aj LSD.

Ku komunikácii okolo jeho predchádzajúceho videa, v ktorom opisoval školákom svoje zážitky s drogami, povedal, že sa "zachoval ako politik, ktorým nikdy nechce byť". Dodal, že marihuanu mal viackrát a nebolo to iba raz na internáte.

Harabin: Truban to dal na Bašternáka

Sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin vo svojom videoblogu v reakcii na škandál v piatok uviedol, že Truban „drogoval, prišli mu na to, pokúsil sa verejnosť oklamať, to mu nevyšlo a ako poslednú možnosť využil, v prenesenom zmysle slova, účinnú ľútosť. Skrátka, Truban to dal na Bašternáka.“


Zdroj: pravda.sk / InfoVojna


Program rádia

  • Bez programu

Zaujímavosti