Šialenci na Novom Zélande zaviedli celoštátny lockdown kvôli prvému prípadu komunitného šírenia Covid-19

17.08.2021 | 10:45
5
Naposledy bolo šírenie koronavírusu v rámci komunity na Novom Zélande zaznamenané 28. februára.

Nový Zéland zavedie na tri dni v celej krajine lockdown po tom, ako tamojšie úrady informovali o prvom prípade komunitného prenosu koronavírusu za posledný polrok. Novozélandskú premiérku Jacindu Ardernovú citovala v utorok agentúra AFP.

"V iných krajinách sme videli, čo sa môže stať, ak sa s tým nedokážeme vysporiadať. Máme len jednu šancu," uviedla premiérka v utorkovom televíznom prejave. Koronavírusový variant delta, ktorý je vo všeobecnosti považovaný za nákazlivejší, má podľa nej na priebeh pandémie rozhodujúci efekt.

Zdravotnícke úrady informovali v utorok o prvom prípade komunitného prenosu nákazy na území Nového Zélandu za posledný polrok, ktorý sa objavil v meste Auckland. Infikovaný podľa doterajších informácií nemal cestovateľskú anamnézu a nebol ani v kontakte so žiadnou osobou prichádzajúcou zo zahraničia.

Naposledy bolo šírenie koronavírusu v rámci komunity na Novom Zélande zaznamenané 28. februára. Odvtedy sa infikovaných podarilo vždy identifikovať vďaka prísnym hraničným kontrolám.

Nový Zéland sa považuje za jednu z najúspešnejších krajín na svete v súvislosti so zvládnutím pandémie koronavírusu. Krajina od začiatku pandémie zaznamenala len 26 úmrtí, pričom má celkový počet takmer päť miliónov obyvateľov.

Zdroj: topky.sk


Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Zaujímavosti