Sekretár biskupov reaguje na útoky voči jeho osobe za to, že ďakoval Kotlebovcom

11.02.2019 | 12:12 Anton Ziolkovský sa na sociálnej sieti poďakoval 46 poslancom, ktorí v piatok podporili návrh Richarda Vašečku na obmedzenie potratov. Osobitne poďakoval predkladateľovi návrhu Richardovi Vašečkovi, ale aj predsedom strán Robertovi Ficovi (Smer), Andrejovi Dankovi (SNS) a Marianovi Kotlebovi (ĽSNS).

Sekretár Konferencie biskupov Slovenska Anton Ziolkovský sa na sociálnej sieti poďakoval 46 poslancom, ktorí v piatok podporili návrh Richarda Vašečku na obmedzenie potratov. Status neskôr zmazal.

"Chcem sa poďakovať 46 odvážnym a statočným poslancom a poslankyniam naprieš politickým spektrom, ktorí sa verejne prihlásili ku ochrane života a boli ochotní hlasovať za zákon, ktorý by situáciu zlepšil," napísal v piatok na facebooku Ziolkovský s tým, že vyzdvihol aj dlhoročnú prácu aktivistov v pomoci matkám a šíreniu úcty k nenarodeným deťom.

Vo svojom statuse sa osobitne poďakoval predkladateľovi návrhu Richardovi Vašečkovi, ale aj predsedom strán Robertovi Ficovi (Smer), Andrejovi Dankovi (SNS) a Marianovi Kotlebovi (ĽSNS).

Anton Ziolkovský sa dodatočne k tejto téme vyjadril, nakoľko liberálne médiá ho za jeho postoj kritizovali:

Milí priatelia, v súvislosti s mojim predchádzajúcim statusom sa zdá, že je potrebné niektoré veci ozrejmiť.

1. Môj status je mojim osobným vyjadrením, nie oficiálnym postojom KBS

2. Status som stiahol z dôvodu naozaj veľkého množstva nenávistných reakcií a invektív. Nielen voči mne, ale hádali sa aj ľudia navzájom. Nechcel som, aby vzájomné útoky pokračovali.

3. Celý život som úprimne prolife a želám si zmenu zákona, ktorý umožňuje zabíjať nenarodené deti. Samozrejme som si želal, aby Vašečkov návrh uspel. Keď to nevyšlo, mnohí ostali sklamaní. Na národné pochody za život prichádzajú desaťtisíce ľudí s cieľom žiadať zmeniť potratovú legislatívu. Mnohí ľudia mi písali so smútkom, že to znova nevyšlo. Preto som sa snažil obrátiť negatívnu emóciu na pozitívnu: nekritizovať tých, kvôli ktorým to nevyšlo, ale poďakovať sa tým, ktorí boli za a vyjadriť nádej do budúcnosti. To je všetko.

4. Rovnako odmietam rasizmus a antisemitizmus a zopakujem to vždy, keď to bude potrebné (viď link).

5. Poďakovať za to, že niekto podporil dobrú vec neznamená vyjadriť neobmedzenú podporu či súhlas s postojmi daných poslancov v iných oblastiach.

6. Keď prišli kotlebovci pred polrokom s podobným návrhom, nevyzývali sme na jeho podporu, hoci téma ochrany života je nám veľmi vzácna: boli sme zdržanliví práve kvôli ich postojom k iným oblastiam – čo sa týka migrantov, Rómov alebo židov. Dali sme jasne najavo, že je vždy lepšie, ak prolife agendu vedú ľudia s konzistentnými postojmi.

7. Keď prišiel Vašečka s novým návrhom, tomu nebolo čo vyčítať. Je faktom, že Kotleba svoj návrh stiahol a postavil sa za Vašečkov návrh. Poďakovanie za hlasovanie komukoľvek neznamená žiadnu politickú podporu ani odporúčanie pre veriacich. Ak by človek, s ktorým radikálne v niektorým veciach nesúhlasím, zachránil môjho súrodenca, určite mu poviem „ďakujem“. To vôbec neznamená, že ho idem podporovať

Úprimne ma veľmi prekvapuje, že toto viacerí nedokážu rozlíšiť.

Zdroj: InfoVojna / Facebook


Program rádia

  • Bez programu

Zaujímavosti