Rezort diplomacie ironicky zareagoval na Kotlebu: Bodka. Hoax. Dovidenia

11.06.2018 | 16:37Tomáš Hlaváč Ministerstvo zahraničných vecí to uviedlo v reakcii na vyjadrenie predsedu ĽSNS v relácií v Politike na TA3.


Ministerstvo zahraničných vecí reagovalo na vystúpenie predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu v nedeľňajšej diskusnej relácii V politike na TA3. Rezort na sociálnej sieti označil slová Kotlebu, týkajúce sa zahraničnej politiky, za "hoax" a "haluz". 

"Z nášho pohľadu je projekt európskej armády len pokračovaním snáh o federalizáciu Európy a zničenie národných štátov," povedal v relácii Kotleba. Podľa ministerstva je táto informácia hoax.
"Žiadna európska armáda sa nechystá. Bodka. Hoax. Dovidenia," uvádza rezort diplomacie na svojej facebookovej stránke. 

Ministerstvo tiež odmieta Kotlebove slová o sankciách Bruselu proti Sýrii. "Haluzou je, keď poslanec Kotleba oduševnene argumentuje, že sankcie EÚ bránia Sýrii nakupovať lieky, a preto musia deti vo vojnou ťažko skúšaných oblastiach umierať. S tým sa ani nedá polemizovať, to je jednoducho hlúposť,"  tvrdí rezort.  

Kotleba počas vystúpenia v televízii ukázal aj svoje fotografie zo stretnutí s predstaviteľmi sýrskej vlády. Ministerstvo to označilo za vrchol cynizmu voči obetiam vojny v Sýrii. 

Predseda ĽSNS sa v relácii dotkol aj témy Severoatlantickej aliancie. Podľa slov Kotlebu by malo prísť v roku 2020 k vypršaniu prístupovej zmluvy Slovenska do NATO. Rezort aj tieto slová odmieta a považuje ich za nepravdivé. "To už je ozaj na smiech: ani Washingtonská zmluva, ani protokol o pristúpení SR do NATO nemá žiadne časové obmedzenie. Tento jednoduchý fakt si dokáže každý vygoogliť asi tak za 2 minúty. Čiže totálna haluz," tvrdí ministerstvo na sociálnej sieti. 

Podľa rezortu Kotleba v nedeľnom televíznom vystúpení predviedol "vrcholné číslo, ktoré obsahovalo celú škálu nástrojov skúseného demagóga - hoaxy, haluze a, žiaľ, aj bezohľadný cynizmus."

Zdroj: hnonline.sk

Zaujímavosti