Proti neústavnej inaugurácii Čaputovej sa ozvala len KSS. Pronárodne strany ako SNS, ĽSNS a Národná koalícia mlčia

18.06.2019 | 14:24
  13
Čerstvý predseda Ústavného súdu sa diskvalifikoval, keď posvätil nelegitímnu inauguráciu a prijal sľub od novej prezidentky napriek tomu, že Ústavný súd ktorého je predsedom, ešte neukončil volebný proces.

Vo štvrtok zvolal sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin tlačovú konferenciu, na ktorej objasnil, že inaugurácia novej prezidentky nemôže prebehnúť skôr, než sa ukončí volebný proces. Ten sa ukončí vtedy, keď Ústavný súd rozhodne o volebnej sťažnosti ktorú podal.

Podobnú situáciu riešil aj ústavný súd pred dvomi rokmi v Rakúsku. Tam dokonca sťažnosti vyhovel a zopakovalo sa druhé kolo volieb.

V úplne rovnakej právnej a skutkovej situácii 15. januára 2003 Ústavný súd pod sp. zn. II. ÚS 5/03 v kauze Kohút-Šuster-Súdna rada zastavil predbežným opatrením inauguráciu predsedu Najvyššieho súdu prezidentom republiky, lebo Ústavný súd vo  veci samej nestihol rozhodnúť o sťažnosti neúspešného kandidáta o platnosti volieb predsedu Najvyššieho súdu v roku 2002. Judikát priamo podpísal Mazák, poradca  bývalého prezidenta Kisku.

KSS preto zatiaľ ako jediná strana v tejto chvíli, ani po oficiálnom akte inaugurácie, nepovažuje pani Zuzanu Čaputovú za prezidentku Slovenskej republiky.

Dokiaľ nebude nespochybniteľne právne preukázaná právoplatnosť jej zvolenia, dokiaľ nebudú vylúčené všetky pochybnosti o právnej legitimite priebehu volieb, považujeme právny akt jej oficiálneho uvedenia do funkcie za akt nulitný. Jej inaugurácia v tomto čase, z dôvodu, že doposiaľ neprebehlo vyšetrenie a vyvrátenie riadne, v zmysle práva a ústavy Slovenskej republiky podaných námietok občanov, je vykonaná v rozpore s platným právom Slovenskej republiky a inauguračné mediálne divadlo poriadané jej priaznivcami z radov politických manipulátorov túto nezákonnosť len umocňuje.

Rozklad právneho štátu započali nie len parlamentom zrušené amnestie, ale aj nevymenovanie ústavných sudcov Kiskom, či nerešpektovanie rozsudku Najvyššieho súdu v prípade policajnej inšpekcie. To všetko sa pretavilo do dneška, kde sa porušovanie ústavy už ticho toleruje. Harabin svojim podaním úplne demaskoval právne bezvedomie na Slovensku a teraz už aj neriešiteľnú patovú situáciu ktorú spôsobili politici svojim zasahovaním do nezávislosti justície. A dal im to vyžrať…

O Harabinovej sťažnosti totiž nemá kto rozhodnúť. Miesto 13 členného pléna je tam iba 7 sudcov, z toho jedného ako sobášneho podvodníka ktorý falšoval súdnu zápisnicu v minulosti odhalil a teraz namietol Harabin.  Každého ďalšieho sudcu ktorého Čaputová vymenuje však možno vo veci Harabinovho podania namietať ako zaujatého, lebo je tu dôvodný predpoklad, že Čaputová vymenuje len takého, ktorý nespochybní jej zvolenie. Predseda Ústavného súdu Fiačan sa bude musieť dokonca namietnuť sám, lebo prijatím sľubu Čaputovej dopredu verejne deklaroval, že by hlasoval v prospech Čaputovej.

Čerstvý predseda Ústavného súdu sa totiž diskvalifikoval, keď posvätil nelegitímnu inauguráciu a prijal sľub od novej prezidentky napriek tomu, že Ústavný súd ktorého je predsedom, ešte neukončil volebný proces.

To tiež znamená že pri všetkom čo Čaputová počas svojho mandátu podpíše, bude právna neistota, keďže stále bude hroziť, že sa volebný výsledok ešte bude skúmať. Taktiež ale aj všetci ňou vymenovaní ústavní sudcovia budú mať rovnako pochybný štatút.

Tento stav však nespôsobil Harabin, on im dal len mat, ktorý média nechcú vidieť a politici ho budú len zahovárať a bagatelizovať. Realita je taká, že nemáme legitímnu ani prezidentku a nebudeme mať ani legitímnych ústavných súdcov. Je zarážajúce, že túto skutočnosť okrem KSS nevidia aj tzv. pronárodné strany, ktoré buď mlčia alebo rovno gratulujú nelegitímnej prezidentke. Pre mňa nič prekvapivé, pretože rovnako ich nevidieť ani keď treba napríklad demonštrovať proti základniam NATO na Slovensku.

ĽSNS mali plné ústa o dôkazoch o podvodoch pri voľbách, no sťažnosť Kotleba nepodal.  Dnes chcú obmedzovať imunitu prezidenta miesto toho, aby rovnako ako KSS odmietli jej legitimitu pre neukončený volebný proces. Vzhľadom na to, ako jej ĽSNS pomohli vyradením Harabina z postupu do druhého kola to ani neprekvapuje. Ale to už je trest pre všetkých ich voličov ktorí si myslia, že právny štát za nich vybojujú experti typu Mazureka s Uhrikom, ktorí mimochodom hlasovali za zrušenie amnestií.

No azda najviac prekvapil postoj Národnej koalície, ktorá sa cely čas oháňala Harabinom ako svojim prípadným lídrom a dnes blahoželá prezidentke k nelegitímnej inaugurácii napriek tlačovke Harabina, ktorého právnou erudíciou a obnovou právneho štátu sa celý čas zaštiťovala.

Zdroj: suleiman.blog.pravda.sk


Zaujíma nás Váš názor:

Tipy a rady


 

Zaujímavosti