Prima sa chystá na štart českej verzie spravodajskej televízie CNN

05.12.2019 | 10:08 Generálny riaditeľ skupiny Prima uviedol, že cieľom je poskytovať čo najširšiemu okruhu divákov maximálne objektívne spravodajstvo na svetovej úrovni.

Skupina Prima spustí svoj chystaný spravodajský kanál do apríla budúceho roka. Spravodajstvo na začiatku decembra presťahovala do nového štúdia v zrekonštruovanej budove v Prahe Na Vinicu a začala sa niekoľkomesačná testovacia fáza.

Spravodajstvo CNN Prima News povedie trojčlenná redakčná rada, nahradí funkciu riaditeľa spravodajstva, ktorá zanikne. Doterajší šéf spravodajstva Martin Ondráček ku koncu novembra na vlastnú žiadosť z osobných dôvodov skončil.

Redakčnú radu tvorí riaditeľka News Production Eliška Čeřovská, riaditeľka News Gathering Petra Benešová a riaditeľ Online News Tomáš Večeřa. Redakčná rada bude zodpovedať priamo generálnemu riaditeľovi skupiny Markovi Singerovi.

„V tejto chvíli sa v novej budove dokončuje jedno z najmodernejších televíznych štúdií v Európe. Umožní CNN Prima News unikátne možnosti vysielania. Diváci sa rozhodne majú na čo tešiť,“ uviedol Singer.

Celková plocha štúdia CNN Prima News je takmer 300 metrov štvorcových. Priestoru dominuje moderátorský pult so zabudovanou LED obrazovkou, hneď za ním je jeden z niekoľkých veľkých štúdiových LED panelov. Štúdio má ako jediné v krajine dve poschodia, z horného bude možné vysielať a tiež vstupovať naživo do programu. Farebnosť štúdia zodpovedá logu CNN Prima News, teda modrá, červená a biela.

Tím spravodajstva sa v rámci tréningovej fázy musí naučiť obsluhovať ako nové technológie, tak aj vysielacie štúdio. Zároveň pod vedením odborníkov zo CNN sa začnú školenia výrobných postupov, potrebných na zvládnutie kvality vysielania na úrovni CNN.

„Toto nové usporiadanie nám umožní vyrábať každý deň rýchle, živé a atraktívne spracované správy z domova i zo sveta. Budeme sa pritom opierať o lokálnu redakciu CNN Prima News priamo napojenú na celosvetovú sieť CNN. Naším cieľom je poskytovať čo najširšiemu okruhu divákov maximálne objektívne spravodajstvo na svetovej úrovni,“ dodal Singer.

Podľa nového organizačného modelu dochádza tiež k zmene riadiacej štruktúry a následnej reorganizácii rolí a procesov v redakčnom tíme. Doterajší riaditeľ spravodajstva skupiny Prima, Martin Ondráček, odstúpil z osobných dôvodov zo svojej funkcie ku koncu novembra a jeho pozícia zanikla.

Redakciu povedie Redakčná rada CNN Prima News. Tvorí ju riaditeľka News Production Eliška Čeřovská, riaditeľka News Gathering Petra Benešová a riaditeľ Online News Tomáš Večeřa. Táto Rada sa zodpovedá priamo generálnemu riaditeľovi skupiny Prima Markovi Singerovi.

Momentálne sa začína niekoľkomesačná tréningová fáza, kedy sa celý tím musí naučiť obsluhovať ako nové technológie, tak i vysielacie štúdio. Zároveň pod vedením odborníkov zo CNN sa začne aj školenie výrobných postupov.

„Toto partnerstvo je vzrušujúcim projektom aj pre CNN. Zdieľame hodnoty presnosti, spoľahlivosti a nestrannosti. Chceme spoločne vybudovať najdôveryhodnejšiu značku na českej mediálnej scéne,“ hovorí Tim Lister, člen Editoriálnej rady a vedúci tréningového programu CNN Prima News.

CNN Prima News dostala v júni licenciu od českej Rady pre rozhlasové a televízne vysielanie (RRTV) na obdobie 12 rokov v júni tohto roka, vysielať má začať na budúcu jar. Okrem štúdia ukázala televízia aj nové logo.

Po 21 rokoch zmenila adresu celá skupina Prima, ktorá opustila pražskú Palmovku a nasťahovala sa do nového sídla v Strašniciach. V zrekonštruovaných priestoroch polyfunkčného objektu Vinice bude skupina disponovať priestormi s rozlohou 12 500 štvorcových metrov na šiestich poschodiach.

Kancelárske priestory sa nachádzajú na štyroch nadzemných podlažiach, technické a prevádzkové zázemie televízie sa nachádza na dvoch podzemných podlažiach aj s parkovacími plochami. Okrem troch televíznych sa v budove nachádza aj šesť rozhlasových štúdií.

Zámer spustiť čisto spravodajskú televíznu stanicu na základe licencie od CNN oznámila Prima tento rok na začiatku apríla. Program má začať vysielať do roka od tohto oznámenia.

Zdroj: ČTK / medialne.etrend.sk


Program rádia

  • Bez programu

Zaujímavosti