Prezidentka Zuzana vymenovala, ministerka Veronika vykvákala

14.05.2021 | 11:36
Iba Zuzana Čaputová môže urobiť dvakrát tú istú chybu. Teda vymenovať prostorekú a prosto uvažujúcu Veroniku Remišovú za členku vlády. Dostala, čo chcela. Veronika sa Zuzane odvďačila predčasným kvákaním o úmysloch paláca.

Zuzana Čaputová od vymenovania do najvyššej ústavnej funkcie robí kroky, ktoré nie je možné ani s prižmúrením oboch očí považovať za štátnické. Jedným z nich bolo aj vymenovanie jednej z najneschopnejších političiek do vedenia ministerstva. I keď by sa mohlo zdať, že z tria Remišová-Kolíková-Milanová by sa tento opis hodil na ktorúkoľvek z menovaných, Čaputovej zlyhaním bolo z pohľadu zahraničnej orientácie Slovenska vymenovanie Remišovej.

 

Po vymenovaní vlády, na čelo ktorej sa dostal Igor Matovič, sa slovenská verejnosť s očakávaním pozerala na činy nového kabinetu. Čo všetko spravilo, čo neurobilo a čo pokazilo zoskupenie okolo Igora Matoviča, som kritizovala priebežne. Ich konanie si však zaslúžilo vydanie knihy. V nej sme s docentom JUDr. Jánom Drgoncom, DrSc., zachytili väčšinu počinov týchto mentálnych atlétov. Úprimne sa priznám, pri kabinete Igora Matoviča nebolo možné zachytiť všetko, čím krivili a ako pokrivili Ústavu SR. To by vydalo na pár zväzkov. Čo však nevylučuje, že ďalší zväzok by mohol uzrieť svetlo sveta…

 

Jedným zo skutkov, ktorý si zaslúžil zachytiť na stránkach knihy pre budúce generácie, bolo konanie Veroniky Remišovej pri kauze v NASSES nazvanej „Remišová-gate“ (kto má knihu poruke, strany 306 až 311). Operácia, ktorá bola dohodnutá medzi Slovenskou republikou a Francúzskom. Podľa stratégie základného pravidla spravodajských služieb „need to know“, vedeli o tejto operácii podrobnosti iba „tí, ktorí to vedieť musia“. Veronika Remišová medzi tieto osoby nepatrila. Niekto jej však priniesol odpočúvacie zariadenie a ona zvolala tlačovku. Bez akejkoľvek konzultácie so spravodajskými službami sa podarilo Veronike Remišovej prezradiť tajnú kybernetickú operáciu. Bola pripravená a uskutočnená z toho dôvodu, aby sa ochránili tajomstvá vojenskej aliancie NATO. Áno, Veronika Remišová ohrozila vojenské tajomstvo a vystavila členské štáty NATO útokom hackerov zo strany štátov, ktoré NATO považuje za nepriateľov.

 

Tejto osobe, teda Veronike Remišovej, pani prezidentka SR Zuzana Čaputová po tomto škandále nevysvetlila, že je pre náš štát, ale aj zmluvnú alianciu NATO ohrozením a má z pozície ministerky vlády odstúpiť. Zuzana Čaputová predviedla neschopnosť a inštitucionálnu nekompetentnosť už v tomto prípade. Úplnú katastrofu dovŕšila tým, že Remišovú opätovne vymenovala za členku druhej Matovičovej vlády, vedenej jeho osobným sekretárom Hegerom.

 

Na Slovensku sme si zvykli, že nám isté kruhy horom-dolom opakujú našu proatlantickú, proamerickú, probruselskú orientáciu. Vyzradením tajomstva obranných mechanizmov členských štátov NATO, spoločnej operácie na zachytenie kybernetických útokov, spolupráca spravodajských služieb vykonaná na odhalenie pokusov iných zahraničných služieb, ktoré pracujú na tom, aby sa k vojenským tajomstvám zmluvnej aliancie dostali, vyšla nazmar! Medzinárodná blamáž a dôkaz o tom, čo sme za amatérov a jednoznačne nespoľahlivým partnerom pre zahraničie, je jeden rozmer tohto problému.

 

Druhým je počínanie Zuzany Čaputovej! Ona nielenže nevyzvala Veroniku Remišovú medzi štyrmi očami na to, aby odstúpila a ponúkla demisiu. Ona s ňou po tejto kauze mala spoločnú tlačovku. Toto sa ešte dalo chápať. Je dobré mať vo vláde človeka, ktorý je zaviazaný za to, že napriek svojej neschopnosti má post a postavenie. Z pohľadu politiky a hier v nej bola spoločná tlačovka pochopiteľná. Jeden si myslel, že Zuzana Čaputová patrične poučila Veroniku Remišovú, že zlyhala a už nikdy nemá nič vyzrádzať!

 

Občan, ktorý je naklonený aliancii NATO a oficiálnej zahraničnej politike Slovenskej republike orientovanej jednostranne na západ, by však mal spozornieť pri opätovnom vymenovaní Veroniky Remišovej v takzvanej novej vláde. Čo tým dala Zuzana Čaputová najavo? Teda okrem svojej neschopnosti čítať Ústavu SR s porozumením? Konšpirátor by povedal, že Zuzana Čaputová, ktorá je najvyšším ústavným činiteľom, to dáva na Zemana! Vymenovaním niekoho tak neschopného, ako je Veronika Remišová, čo sa rodí iba jeden v celej generácii, prezidentka vytvorila priestor na vznik ďalšej hrozby pre našu oficiálnu zahraničnú politickú orientáciu. Veď podobné vyzradenie môže zapríčiniť to, že tieto informácie sa dostanú aj do Kremľa, Putinovi rovno na jeho pracovný stôl. Vyhosťovanie domnelých ruských agentov z veľvyslanectva Ruskej federácie je symbolické gesto. Počin Zuzany Čaputovej vytvára pôdu na to, aby sa vyzrádzali vojenské a spravodajské tajomstvá za pochodu a bez väčšej námahy.

 

Po opätovnom vymenovaní Veroniky Remišovej podľa niektorých má Kremeľ šancu ľahko sa dostať k tajomstvám, dokonca aj k rodinnému striebru aliancie NATO. Veronika Remišová navyše opätovne vyzradila tajomstvo. Tentokrát prezidentské. Prostoreká Veronika sa nechala počuť, že pani prezidentka sa v otázke referenda obráti na Ústavný súd SR a to skôr, než to vyhlásila samotná prezidentka. A Zuzana Čaputová je prekvapená! Vážne? Toto je také fiasko, až sa tlačí na jazyk otázka:

Vymenovala prezidentka Čaputová pani Remišovú preto, lebo je úplne neschopná štátnických rozhodnutí, alebo ju platí Kremeľ, a práve preto dala príležitosť neschopnej ministerke vyzradiť akékoľvek tajomstvo, čo sa jej pri výkone funkcie pripletie do cesty?

Autor: Mgr. Judita Laššáková


Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Zaujímavosti