Prezidentka, ministri či poslanci môžu pracovať aj s pozitívnym testom na COVID-19. Rozvrat štátu v priamom prenose, reaguje poslanec Podmanický

28.12.2020 | 10:56
Vyhlášku Mikasovho Úradu verejného zdravotníctva SR zverejnilo Ministerstvo vnútra SR na svojej stránke.

Prezidentka SR, člen vlády SR či poslanec Národnej rady SR môžu vykonávať svoju prácu aj po tom, čo sa sami nakazili ochorením COVID-19 či sa s pozitívnym človekom na toto ochorenie stretli.

Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorú zverejnilo Ministerstvo vnútra SR na svojej stránke.

Svoju prácu môžu robiť za predpokladu, že nemajú klinické príznaky ochorenia a svojou absenciou na pracovisku môžu vážne ohroziť zabezpečenie chodu štátu, prípadne je ich účasť nevyhnutná pri riešení mimoriadnych úloh.

Medzi ďalšie osoby v osobitnom režime patrí generálny prokurátor SR, predseda Najvyššieho kontrolného úradu SR, verejná ochrankyňa práv a predseda Ústavného súdu SR.

Osoby v osobitnom režime môžu pracovať za podmienky, že budú používať respirátor typu FFP2 bez výdychového ventilu, alebo s jeho prekrytím chirurgickým rúškom.

Dezinfikovať musia iba prostriedkami s plným virucídnym účinkom a používať by mali rukavice.

Tiež by mali obmedziť svoj pohyb po pracovisku na najmenšiu možnú mieru.
Stravovať by sa mali bez prítomnosti iných osôb, respektíve za prítomnosti iných pozitívnych osôb, ktoré nemajú klinické príznaky ochorenia.

Podmanický: Toto je normálny rozvrat štátu v priamom prenose!

Bývalý poslanec SMER-u, dnes nezaradený Ján Podmanický, je zhrozený z toho, ako štát ohýba svoje vlastné nariadenia. Pre časom vyžadovali od poslancov negatívny výsledok testu na covid, dnes ženú hlasovať aj preukázateľne chorých. 

„Dnes potichu vydali novú vyhlášku a potichu na zajtra zvolali schôdzu parlamentu,“ napísal ešte včera večer Podmanický a pokračoval: „Pekne to ohýbajú: aj pozitívni poslanci zajtra budú môcť prísť a hlasovať za ústavný zákon, ktorý umožní opätovné predlžovanie núdzového stavu.“

Pred časom, podľa jeho slov, nechceli do parlamentu pustiť poslancov bez modrého papierika z plošného testovania, dnes im nevadia ani preukázateľne chorí poslanci. Len aby mohli predĺžiť núdzový stav…

„Takto ostentatívne porušujú vlastné pravidlá a potom sa čudujú, že ich ľudia nerešpektujú a už neveria nijakým vládnym opatreniam. Normálny rozvrat štátu v priamom prenose!“

Zdroj: konzervativnyweb.sk / hlavnydennik.sk


Zobraziť ďalšie

Zaujímavosti