Polícia zverejnila fotku arcibiskupa Oroscha pri nenahlásenom prípade násilnej trestnej činnosti

22.08.2019 | 15:00 Mimovládkový aktivista Peter Weisenbacher opísal na sociálnej sieti údajný trestný čin, ku ktorému malo prísť „cez víkend v Piešťanoch.“ Obeťou útoku mali byť „dve lesby“ a agresormi „štyria náckovia.“ Spôsob akým informuje polícia o tomto prípade verejne odmietla KDŽP-Aliancia za Slovensko.

Polícia SR na svojom oficiálnom facebookovom profile zverejnila príbeh aktivistu Petra Weisenbachera, ktorý prebrala z jeho osobného facebookového profilu.

Weisenbacher tu opisuje údajný trestný čin, ku ktorému malo prísť „cez víkend v Piešťanoch. “Obeťou útoku mali byť „dve lesby“ a agresormi „štyria náckovia.“ Weisenbacher zároveň uviedol, že tieto dve lesby „nechcú ísť ani na verejnosť. Súhlasili iba s týmto, ak pozmením mená a nebudem príliš konkrétny aby ich nebolo možné identifikovať.“ Weisenbacher zároveň píše napriek tomu, že hlavnou fotografiou článku je podobizeň arcibiskupa Oroscha, že agresori ,,skôr považujem za pravdepodobné, že pozorne počúvali pánov biskupov ako sa vyjadrovali o LGBT “ideológii”. Nechcem tvrdiť, že ich zmlátili preto, lebo biskupi niečo povedali.”

Takto opísaný príbeh prebrala Polícia SR spolu s fotografiou arcibiskupa Oroscha.

Je zaujímavé, že polícia neinformuje o danom príbehu vo svojej vlastnej réžií, nakoľko podľa podania Weisenbachera išlo očividne o trestný čin. Namiesto toho prebrala ním podanú verziu, v ktorej sám uvádza, že pozmenil základné údaje a uviedol, že „baby to nechcú riešiť, neboli na polícii ani v nemocnici. Vraj sa to zaobišlo bez zranení, krv vraj bola “iba” z nosov, “nejaké vytrhané vlasy”, “pár škrabancov”, poškodené oblečenie a rozbitý mobil.“ Polícia vyzvala obete, ktoré podľa znenia príbehu pozná pritom Weisenbacher, aby sa prihlásili na polícii.

Spôsob akým informuje polícia o tomto prípade verejne odmietla KDŽP-Aliancia za Slovensko (Kresťanská demokracia – Život a prosperita), ktorá na prípad upozornila na svojom facebookovom profile:

“Je niečo neuveriteľné, keď Polícia Slovenskej republiky uverejní na svojej oficiálnej facebookovej stránke fotografiu arcibiskupa Oroscha pod titulkom, ktorý navyše očividne zdieľa od tretej osoby a opisuje údajnú násilnú trestnú činnosť, o ktorej však zároveň hovorí, že ju nenahlásili ani na polícii!!! Polícia informuje takto o údajnom trestnom čine, ktorý podľa Weisenbachera ani nemajú nahlásený? Čo s tým biskup Orosch má? Z akého dôvodu dovolila polícia zverejniť jeho fotografiu pri tejto skutočnosti? Ak sa napríklad v krčme pobijú dvaja alkoholici a jeden je pokrstený katolík z Nitry a druhý bude z Trnavy, dá polícia fotografiu biskupa Judáka a arcibiskupa Oroscha? Weisenbacher nech sa zviditeľňuje ako chce, ale z akého dôvodu toto urobila polícia? Weisenbacher robí nejakého pisálka pre políciu o trestných činoch? Pretože by bolo normálne, keby polícia samotná o trestnom čine informovala a nie zverejnila príbeh s arcibiskupovým portrétom, kde navyše autor píše, že “baby to ani nenahlásili na polícii.” Neuveriteľné niečo. V tejto krajine prezumpcia neviny a ochrana dobrého mena už nemá žiadnu hodnotu.”

Orosch sa postavil proti LGBT ideológii

Trnavský arcibiskup Ján Orosch sa počas svätej omše pred prezidentskými voľbami v marci tohto roku jednoznačne vyhranil voči morálnemu liberalizmu a politikom, ktorí ho na Slovensku chcú presadiť. Vo svojej kázni dôrazne odsúdil homosexuálne partnerstvá, adopcie deti nimi, LGBT, vraždenie nenarodených detí potratmi, Istanbulský dohovor a vyzval kresťanov, aby jednoznačne odmietli voľbu kandidáta/kandidátky na prezidenta, ktorý reprezentuje tieto zvrátené ultraliberálne názory.

Z existujúcich kandidátov sa najotvorenejšie k tejto agende prihlásila Zuzana Čaputová. Ján Orosch zaujal podobne ako pred tým nitriansky biskup Viliam Judák, rovnaký postoj ako kňaz zo Žákoviec, Marián Kuffa.

Navyše predstavitelia všetkých kresťanských cirkví na Slovensku podpísali dokument odsudzujúci politiku genderizmu.

Pozn. InfoVojna: Kontroverzný status sa po vlne kritiky na facebookovej stránke polície už nenachádza.

Zdroj: svetlosveta.sk / InfoVojna


Zaujímavosti