Polícia tvrdí, že Kočner je v prípade vraždy Kuciaka zatiaľ svedkom

09.01.2019 | 13:42 Kočner je v súčasnosti vo väzbe. Vyšetrovatelia ho obvinili vo viacerých ekonomických kauzách v objeme desiatok miliónov eur.

Policajný šéf Milan Lučanský nevie, či nahrávka medzi Kočnerom a Trnkom o korupcii bola zaistená pri domových prehliadkach, alebo im ju niekto poslal.

Mariana Kočnera, ktorý je väzobne stíhaný pre kauzu falšobvania zmeniek, berie polícia v prípade dvojnásobnej vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej ako svedka.

„Zatiaľ je len v procesnom postavení svedka,” potvrdil v stredu policajný prezident Milan Lučanský.

Pri otázke, koľko bolo doteraz vypočutých svedkov, odkázal Lučanský na Generálnu prokuratúru, ktorá má vyhradené právo na informovanie o prípade vraždy Jána Kuciaka.

Bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby Peter Tóth sa podľa Denníka N priznal, že pred vraždou Kuciaka sledoval. Ten má byť tiež v tomto prípade jedným zo svedkov.

Kočner je v súčasnosti vo väzbe. Vyšetrovatelia ho obvinili vo viacerých ekonomických kauzách v objeme desiatok miliónov eur.

Elitné Lynx Commando a príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) prehľadávali v októbri Kočnerove nehnuteľnosti v Bernolákove, na Donovaloch i v Bratislave, vrátane jeho objektov v komplexoch Five Star Residence či Bonaparte.

Kontroverzného podnikateľa, ktorý sa v minulosti vyhrážal Kuciakovi, na prehliadku do Bernolákova osobne predviedli.

Denník N informoval, že komando vtedy objavilo prekvapujúci dôkaz. Kočner si pravdepodobne nahral rozhovor, kde hovorí, ako korumpoval bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku.

V Kočnerovom trezore sa mala nájsť aj údajná nahrávka spisu Gorila.

O ďalšom postupe v prípade nahrávky má rozhodnúť Generálna prokuratúra SR, kde Trnka dodnes pracuje.

Zdroj: aktuality.sk


Zaujímavosti