Orbán: Plot na južných hraniciach chráni pred migrantmi Budapešť

04.04.2018 | 16:48 Maďarský premiér vyhlásil, že migrácia ohrozuje predovšetkým hlavné mesto a jeho obyvateľov.

Plot na južných hraniciach Maďarska chráni pred migrantmi v prvom rade Budapešť, vyhlásil v stredu predseda maďarskej vlády Viktor Orbán na slávnostnom otvorení kampusu Národnej univerzity verejných služieb (NKE).

Podľa komerčnej televízie ATV premiér povedal, že maďarské hlavné mesto je jedným z najbezpečnejších miest na svete. "Stačí však jedno zlé rozhodnutie a svoju Budapešť nespoznáme," dodal Orbán.

"Žiť a vychovávať deti v Budapešti, mať v nej pocit bezpečia svojej rodiny, to sú dobré veci. V mestách prisťahovaleckých krajín tomu tak ale nie je. V nedeľu v parlamentných voľbách budú obyvatelia hlavného mesta rozhodovať práve o tom," cituje agentúra MTI z prejavu predsedu vlády.

Orbán podčiarkol, že migrácia ohrozuje v prvom rade Budapešť a Budapešťanov. Pripomenul, že bezpečnosť Maďarov je prioritou jeho vlády. V nedeľňajších parlamentných voľbách podľa jeho slov ide o budúcnosť Maďarov.

"Naši protivníci nemajú záujem na silnej a fungujúcej vláde. Chcú slabý štát a slabú vládu, ktorá vykoná nariadenia zvonka. Pre nás je však Maďarsko prvoradé - chceme si písať vlastné dejiny, a to po maďarsky," uzavrel predseda maďarskej vlády.

Zdroj: pravda.sk


Zaujímavosti