Orbán ostro kritizoval eurokomisára pre migráciu za jeho proimigračné vyjadrenia

28.09.2018 | 14:11 Maďarský premiér vyhlásil, že Avramopulos presadzoval v OSN postoj, ktorý je v príkrom rozpore s postojom časti členských krajín EÚ.

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v piatok ostro kritizoval eurokomisára pre migráciu, vnútorné veci a občianstvo Dimitrisa Avramopulosa v súvislosti s jeho vyjadreniami na prebiehajúcom Valnom zhromaždení OSN (VZ OSN) v New Yorku.

Orbán v pravidelnom piatkovom rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádió vytýkal eurokomisárovi jeho vyhlásenie, že migrácia je dobrá a že v nej treba pokračovať a realizovať prisťahovalecký program.

Podľa Orbánových slov Avramopulosa nikto nepoveril tým, aby presadzoval postoj, ktorý je v príkrom rozpore s postojom časti členských krajín. Dodal, že mnohí na tomto kontinente nie nadarmo čakajú budúcoročné májové voľby do Európskeho parlamentu, aby sa "konečne zbavili takýchto ľudí".

Orbán v reakcii na otázku moderátora vyjadril nádej, že zo svojej pozície odíde aj šéfka diplomacie Európskej únie Federica Mogheriniová.

Zdroj: 24hod.sk

Zaujímavosti