Od nástupu Matovičovej vlády sa na Krajčího ministerstve zdravotníctva dejú nevídané veci. Sektárske maniere a výmena ľudí ako na kolotoči

14.02.2021 | 12:09
Na sociálnej sieti zverejnila svoje svedectvo údajná zamestnankyňa ministerstva zdravotníctva SR.

Na facebookovej stránke „Nemocničné oddelenia“ sa objavil príspevok údajnej zamestnankyne Ministerstva zdravotníctva, ktorá si želá ostať v anonymite. Píše, že na MZ SR pracuje dlhé roky, ale s rodinkárstvom a amaterizmom, ktoré tam panujú za ministra Krajčího, sa ešte nestretla. Tvrdí, že za posledné mesiace muselo odísť už viac ako 50 zamestnancov a noví sú zásadne po známosti…

„Poprosím anonymne,“ píše hneď v úvode príspevku autorka. „Na ministerstve zdravotníctva pracujem dlhé roky a vždy som to vnímala nielen ako prácu, ale trochu aj ako poslanie zlepšiť starostlivosť o pacientov. Prežila som výmenu niekoľkých vlád a zvykla som si, že každá si priniesla „svojich“ ľudí. Niekedy to bola zmena k lepšiemu, niekedy nie, ale taký je život úradníka,“ začína osobnými informáciami údajná zamestnankyňa.

„Od nástupu novej vlády sa však dejú na Ministerstve zdravotníctva nevídané veci. Ľudia sa menia ako na kolotoči a pôvodný zámer vyberať ľudí po transparentných výberových konaniach sa nielen nenaplnil, ale je skôr na smiech. Najbližšia poradkyňa ministra zdravotníctva, p. Hlubocká, je jeho dlhoročná asistentka, bez vysokej školy. A čuduj sa svete, nový generálny tajomník úradu je manžel pani Hlubockej, Podobne viacerí členovia rodiny šéfa odborov Visolajského dostali na ministerstve teplé miestečká. Alebo nová riaditeľka osobného úradu, ktorej dve dcéry sú už dlhoročné zamestnankyne. Pritom takýchto rodinkárskych nominácií je na ministerstve obrovské množstvo,“ informuje anonymná autorka.

Tá ďalej informuje aj, že pri tomto všetkom, za posledné mesiace muselo odísť z ministerstva viac ako 50 zamestnancov, ktorí na ministerstve pracovali dlhé roky. „Odchádza vraj napríklad p. Škripeková, generálna riaditeľka zodpovedná za zdravotnú starostlivosť, ktorú som si veľmi vážila. Nových ľudí bolo prijatých takmer 100, väčšina po známosti…“ dozvedáme sa od autorky príspevku ďalej.

„Mam pocit, že ministerstvo sa mení na sektu, ktorú ovládla skupina ľudí s uniformným názorom a s veľmi amatérskym prístupom. Stačí sa pozrieť na chaos, ktorý panuje v našom zdravotníctve,“ uzatvára príspevok údajná zamestnankyňa Ministerstva zdravotníctva.

Je otázne, či je autorka skutočne tým, za koho sa vydáva. Avšak overiť, či osoby, ktoré v príspevku spomína, skutočne pracujú na MZ SR, sa dá. A fakty sedia. Aký postoj zaujme k informáciám minister zdravotníctva, Marek Krajčí? Ak od neho získame reakciu, budeme vás informovať.

Zdroj: hlavnydennik.sk


Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Zaujímavosti