Nicholsonová: Kuciak by žil, ak by bol Kočner vo väzení. Fico si musí nájsť inú tému miesto Sorosa

01.10.2018 | 14:25 O ďalšom vývoji situácie poslankyňa predpokladá, že obvinený Kočner bude chcieť zrejme “zobchodovať” výšku svojho trestu.

Keby bol Kočner sedel vo väzení, Ján Kuciak a Martina Kušnírová mohli žiť, reagovala poslankyňa za stranu Sloboda a solidarita Lucia Ďuriš Nicholsonová na sociálnej sieti facebook na posun vo vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Poslankyňa poukazuje na to, že podnikateľa obvinili z ekonomickej trestnej činnosti, ale až po vražde novinára Kuciaka, ktorý písal nielen o podvodoch na DPH. “Odtrhol sa z reťaze tak veľmi, že si uvedomili, že tento človek by mohol aj vraždiť?” uvažuje Nicholsonová.

Otázna výška trestu

O ďalšom vývoji situácie poslankyňa predpokladá, že obvinený Kočner bude chcieť zrejme “zobchodovať” výšku svojho trestu.

 “Hovoríme o človeku, ktorý má v každom šuflíku v každom stole v každom jednom zo svojich bytov od BA až po Donovaly nahrávky a kópie kópií listinných dôkazov na všetkých, ktorí sa ho kedy dotkli – fyzicky, či len v biznise,” myslí si Nicholsonová.

Upozorňuje však, že v prípade, ak by sa na verejnosť dostalo množstvo informácií a dôkazov, bude potrebné  ich neignorovať aj pod zámienkou a argumentom “je to objednávateľ vraždy”.

Fico si musí nájsť iného Sorosa

Ďuriš Nicholsonová vo svojom statuse ďalej uvažuje and tým, ako sa v celej tejto situácii zachová expremiér Robert Fico, predseda najsilnejšej strany Smer-SD.

“Zosype sa mu nielen jeho predvolebná téma o Sorosovi, ale ešte sa ukáže, že celé tie roky býval v byte daňového podvodníka, ktorého kamoš je objednávateľ vraždy a obaja sú chránení domáci miláčikovia Smeru,” píše poslankyňa a dodáva: “Za toho Sorosa si budú musieť nájsť inú tému, rovnako sexi pre dámy s karafiátmi.”

Zdroj: SITA

Zaujímavosti