Naozaj už na bielom živote nezáleží? To sa svet už naozaj zbláznil? pýtajú sa fanúšikovia Ultras Slovan

06.07.2020 | 20:05 Nemienime sa ospravedlňovať za transparent a myšlienku toho, čo predstavoval, uviedli v reakcii na obvinenia z rasizmu fanúšikovia futbalového Slovana.

Fanúšikovské zoskupenie Ultras Slovan poskytlo reakciu na transparent s nápisom White Lives Matter (v preklade Na životoch bielych záleží), ktorý vyvesili na tribúne Tehelného poľa počas sobotňajšieho ligového zápasu futbalistov Slovana s Michalovcami (4:0).

„Nevidíme nič, čo by nás malo spájať s akýmkoľvek prejavom rasizmu, píše sa v stanovisku, ktoré prinášame v kompletnom znení:

"Slovanisti, už isto ste zaregistrovali mediálnu kampaň, ktorú rozpútali všetky médiá v našej krajine!

Chceli by sme sa vyjadriť, že vyvesením transparentu: WHITE LIVES MATTER, nevidíme nič, čo by nás malo spájať s akýmkoľvek prejavom rasizmu, nakoľko myšlienka bola poukázať, že AJ NA BIELOM ŽIVOTE ZÁLEŽÍ. Dnes médiá na to ľahko zabúdajú a do pozornosti dávajú iba hnutie BLM.

Naozaj už na bielom živote nezáleží?

Naozaj sa svet zbláznil?

Nemienime sa ospravedlňovať za transparent a myšlienku toho, čo predstavoval…

Máme hráčov rôznej národnosti či etnika a my našich hráčov rešpektujeme a každý jeden zápas náš klub a mužstvo podporujeme a ženieme vpred!

Poslednýkrát:

Transparentom sme chceli poukázať, že AJ NA BIELOM ŽIVOTE ZÁLEŽÍ a dištancujeme sa od toho, čo sa nám média snažia podstrčiť, len aby vytvorili senzáciu, kde vôbec nie je!!!"

Zdroj: pravda.sk

Články súvisiace s tematikou:


Zaujímavosti