Mikas sa svojou novou vyhláškou vysmial celému Slovensku a všetkým obetiam pandémie

28.12.2020 | 11:15
51
Hlavný hygienik SR Ján Mikas je podľa poslanca Ľuboša Blahu (Smer-SD) len Matovičova maňuška, ktorá bez reptania plní aj tie najšialenejšie pokyny vlády.

To, čo v nedeľu večer spáchal hlavný hygienik Mikas, je výsmech celému Slovensku a všetkým obetiam pandémie. Definitívne sa ukázalo sa, že Mikas je len Matovičova maňuška, ktorá bez reptania plní aj tie najšialenejšie pokyny vlády.

Nechce sa tomu veriť - pred chvíľou schválil Mikas vyhlášku, podľa ktorej aj poslanci nakazení Covidom môžu prísť v pondelok do parlamentu a odhlasovať ústavný zákon, ktorým vláda bude môcť donekonečna predlžovať núdzový stav.

Tak veľmi chcú zakazovať protesty, že sú ochotní zamoriť celý parlament, ohroziť zamestnancov Kancelárie NR SR a ich rodiny a poprieť všetko, čo doteraz hlásali o tom, aký je Covid nebezpečný. V pondelok 28. decembra v parlamente si dá Covid pauzu a už odrazu nebezpečný nebude.

Odrazu nie je potrebné, aby človek nakazený Covidom ostal doma v karanténe - donedávna to klasifikovali ako trestný čin, ale zrazu to je služba vlasti.

Odrazu nevadí, že s takýmto nakazeným človekom dôjde do kontaktu v miestnosti bez okien stovka ďalších ľudí - odrazu nebude treba, aby šli okamžite do karantény. Matovičovi papaláši môžu všetko.

Kým bežných ľudí by za takéto niečo naháňala polícia, Mikas s Matovičom vysielajú Slovákom signál, že všetky ich pravidlá sú vlastne len bič na ľudí a vyvolení ich dodržiavať nemusia. Je to surové, arogantné a nekonečne hlúpe.

My v Smere sa na pondelkovej schôdze NR SR nezúčastníme. Nemáme možnosť nič ovplyvniť - nebude sa diskutovať, nebude možnosť hlasovaním čokoľvek zmeniť. Na stláčanie gombíkov tam má Matovič svoje stádečko - my mu komparz robiť nebudeme.

Jediné, čo môžeme urobiť, je politická obštrukcia. Nebyť tam a znížiť tým počet prítomných poslancov. Koalícia v každom prípade potrebuje 90 hlasov.

V prípade, že by ďalej platili obmedzenia pre ľudí s Covidom, pravdepodobne by 90 hlasov nenazbierali, pretože viacero poslancov koalície je údajne pozitívnych, nehovoriac o ministroch a vládnych predstaviteľoch.

A tak prišiel hygienik Mikas a svojvoľne zmenil pravidlá pre poslancov - lebo on neslúži Slovensku, on nebojuje s Covidom, on nepomáha ľuďom... On jednoducho skáče, ako vláda píska. A je jedno, či ľudia budú umierať - oni budú mať svoj fašizmus.

V pondelok 28. decembra dôjde 90 poslancov koalície, poslušne stlačia gombík a prakticky zrušia demokraciu na Slovensku. Bez akejkoľvek možnosti opozície vystúpiť, oponovať, kritizovať. Toto nie je demokracia, toto je totalitný valec.

Vďaka pondelkovému hlasovania už navždy získa vláda možnosť zakazovať protesty, prihrávať si miliónové kšefty bez verejných súťaží, šikanovať lekárov a zdravotníkov a oberať Slovákov o ľudské práva.

Ak si v pondelok 28. decembra schvália zmenu ústavy, budeme musieť podpisy na referendum zbierať v núdzovom stave. Bude to ťažšie, ale som presvedčený, že to dokážeme. A ľudí to ešte povzbudí, aby Matoviča aj s jeho totalitnými maniermi poslali na smetisko dejín.

To, čo sa deje na Slovensku, čoraz viac pripomína 30. roky v Nemecku. Toto nie je parlamentná demokracia, toto je Totenehrung - žiadne argumenty, žiadna diskusia, len všetci freneticky tlieskajme a slepo verme vodcovi.

Namiesto racionálnej kritickej diskusie o výhodách a nevýhodách vakcíny od Pfizeru sa tu odohráva jednostranná propaganda ako za Tretej ríše.

Už to nadobúda náboženské rozmery - kult Pfizeru. A namiesto kríža ihla. Vakcína vyrieši všetky naše problémy, vakcína je nové božstvo, nebudeš mať inej vakcíny okrem tejto, ktorým by si sa klaňal, amen.

Vládni politici sa pred kamerami predvádzajú ako treťotriedni herci v telemarketingu, ktorí vám ponúkajú tie najlepšie strúhadlá na zeleninu. A hrdinsky svoje nadrozmerné obnažené ramená nastavujú ihle - chvejeme sa pred telkami vzrušením a očakávame spásu. Šialené. Jednoducho - šialené.

Možno že by mali ministri naspievať aj pesničku, niečo ako kedysi Michael Jackson. Matovič by dojato spieval: We are the world, we are the Pfizer, We are the ones who make a brighter day, so let's start vaccinating! One time next time.

Nevládzem teraz myslieť na politiku, ale čo je veľa, to je veľa. To, čo stvára Matovičova vláda, už nemá nič spoločné s demokraciou. Núdzový stav, propaganda, likvidácia iných názorov. Celé zle.

Od januára zbierame podpisy a celé toto šialenstvo musíme zastaviť. Iná cesta nie je.

Pekný zvyšok sviatkov, priatelia!

Zdroj: Facebook Ľuboš Blaha / InfoVojna

Zobraziť ďalšie

Zaujímavosti