Miestneho šéfa AfD brutálne zbili v politicko motivovanom útoku

08.01.2019 | 09:42 Útok sa odohral bezprostredne po tom, čo Frank Magnitz odišiel z novoročnej recepcie v meste Brémy.

Šéfa pobočky krajne pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) v Brémach hospitalizovali s vážnymi zraneniami po tom, ako ho neznámi útočníci napadli na ulici.

K útoku na Franka Magnitza došlo podľa polície v pondelok popoludní na námestí v centre mesta na severozápade Nemecka.

Traja neidentifikovaní útočníci mali zahalené tváre, uviedla agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie AfD. Páchatelia boli vyzbrojení drevenými palicami, ktorými muža opakovane udierali do hlavy a zároveň do neho kopali. Útok sa odohral bezprostredne po tom, čo Magnitz odišiel z novoročnej recepcie v meste Brémy.

Polícia sa domnieva, že útok mohol mať politický motív. Polícia a prokuratúra začali vyšetrovanie. Polícia tiež vyzvala, aby sa prihlásili možní svedkovia napadnutia.

„Dnes je čierny deň pre demokraciu v Nemecku,“ uviedla AfD a dodala, že Magnitz zostáva vo vážnom stave. „Bol zbitý takmer do smrti,“ uviedol na Twitteri hovorca AfD Jörg Meuthen, ktorý označil útok za „zbabelé a odporné sprisahanie“.

Vo štvrtok otriasol mestom Döbeln v spolkovej krajine Sasko výbuch, ktorý nastal pred miestnou kanceláriou AfD. V dôsledku explózie nikto neutrpel zranenia. Na budove, kde sídli pobočka AfD, boli však poškodené dvere a okná. Škody hlásili aj na susednej budove a zaparkovaných vozidlách. V rámci vyšetrovania tohto výbuchu zadržali v piatok tri osoby.

Zdroj: 24hod.sk / rt.com


Zaujímavosti