Mesík: V krajinách s vysokým počtom zaočkovaných umiera viac ľudí ako v štátoch s nízkou mierou vakcinácie

12.07.2021 | 10:46
5
Analytik globálnych trendov a rizík MUDr. Juraj Mesík poukazuje na počty mŕtvych pri liečbe Ivermectinom a úmrtiach po vakcinácii v niektorých krajinách „tretieho“ sveta.

COVID-19 je pandémia, ktorá stála na celom svete život už približne 3,5 milióna ľudí. Koľko z nich však mohlo žiť, keby sa liečili Ivermectinom, ktorého veľkým propagátorom je aj Juraj Mesík? Otázka, na ktorú je teraz asi nemožné odpovedať, no grafy, ktoré v statuse ponúka, sú veľavravné.

Obrovský počet mŕtvych bol aj na Slovensku spôsobený neliečením, respektíve neskorým liečením už nakazených ľudí. Juraj Mesík od začiatku kritizoval, že množstvo ľudí by sa s použitím Ivermectinu dalo zachrániť.

Svoju teóriu a snahy podporuje aj v statuse, kde poukazuje na počty mŕtvych pri liečbe týmto liekom a tiež pri vakcinácii v niektorých krajinách „tretieho“ sveta.

V Egypte je prvou dávkou zaočkovaných 3,5 percenta, ale umrelo iba 0,2 človeka na milión

„Zobúdzanie zo sna o imunite stáda II. Severná Afrika, blízky východ (MENA región) – a India. Graf zachytáva hlásené počty novo nakazených v piatich krajinách. Dve z nich – Izrael a emiráty – patria medzi najzaočkovanejšie na svete. Začnime krajinou, kde sa dnes v MENA najviac zomiera. Tunisko,“ píše Mesík.

Dodáva, že zaočkovaných jednou dávkou je v Tunisku 12,4 percenta ľudí a zomiera 10,5 pri prepočte na milión obyvateľov. „V neďalekom Egypte dostalo jednu dávku skoro štyrikrát menej ľudí ako v Tunisku (3,5 percenta), no zomiera tam aktuálne 50-krát menej ľudí – 0,2 človeka na milión. Práve z Egypta viedol na jar jeden z koridorov života na Slovensko. Ivermectin sa tam dá voľne kúpiť v každej lekárni (Iverzine 8 x 6 mg, balenie stálo na jar cca 1 euro),“ poukazuje Mesík.

„V emirátoch dostalo jednu dávku 75,2 percenta ľudí, čo je asi svetový rekord. Aktuálne tam zomiera 0,4 ľudí na milión. Dva krát viac ako v Egypte. V Izraeli jedna dávka 66 percent, zomiera 0,08 človeka na milión. Neviem, či potrebujeme debatovať o hyper-vyspelom zdravotníctve v Izraeli alebo o bohatstve emirátov v porovnaní s Egyptom,“ konštatuje lekár.

Na samý záver dodáva: „Pre fajnšmekrov, ktorí si pamätajú radostné vzrušenie čiváv a sabák, keď po najmasovejšom náboženskom festivale na svete Kumbh Mela vypuklo zomieranie v Indii pripájam aj graf z tejto 1,4 miliardovej krajiny. Jednu dávku tam dostalo 21,6 percenta ľudí, zomiera 0,51 na milión.“

Zdroj: hlavnydennik.sk


Zaujímavosti